mindfulness lelki egészség
Figyeljünk oda a testünkre is, hiszen a testi egészség is támogatja a mentális jóllétet

Szinte a csapból is az folyik, hogy az egészségünk érdekében mozogjunk rendszeresen és figyeljünk oda a helyes táplálkozására. De arról jóval kevesebb szó esik, hogy miként őrizhető meg a mentális jóllét, pedig ez manapság, amikor a járványhelyzet miatt még bizonytalanabbá váltak a hétköznapok, a korábbiaknál is fontosabb. Dr. Koppány Szilveszter, az Unilever Orvos Tanácsadója összegyűjtött 5+1 tippet, melyek segítségével könnyebben megőrizhető a lelki egészség és egyensúly.

1. Nincs mindig jó válasz

Ne szégyelljük bevallani, ha aggódunk, elbizonytalanodtunk, vagy nem tudjuk mindenre a választ. A járvány idején számos megválaszolatlan kérdés merül fel, ami fokozza a bizonytalanságot. De most ez a természetes, így ezzel együtt kell tudnunk élni. Ha az átlagnál könnyeben éljük meg a bizonytalanságot, segítsünk másoknak: empatikusan forduljunk azok felé, akiknek ez nehezebben megy. Kezdeményezzünk őszinte beszélgetéseket.

2. Becsüljük meg a testünket, ez a mentális jóllét alapja

Figyeljünk oda a testünkre is, hiszen a testi egészség is támogatja a mentális jóllétet. Fontos tehát a rendszeres, de nem túlzásba vitt – lehetőleg a szabadban, jó levegőn végzett – testmozgás. Rossz idő esetén otthon is edzhetünk, ami ugyanolyan hatásos lehet, mint az edzőtermi mozgás. A lelki egészség szempontjából fontos a minimum napi 7 óra alvás, a megfelelő vitamin- és folyadékbevitel és az egészséges táplálkozás is. Ha túlsúllyal küzdünk, drasztikus önsanyargatás helyett fokozatosan, életmódváltással induljunk el az ideális testsúly felé. Itt pedig az immunerősítéshez adunk pár hasznos tippet.

A cikk a következő oldalon további tippekkel folytatódik. 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2