A dizájnrészlegen olyan autócsodákat vehetünk szemügyre, melyek jóval meghaladták korukat, igazi avantgarde, extravagáns remekművek ezek. Külön részleget kaptak az alternatív meghajtású négykerekűek, köztük három, a múzeum számára épített prototípus is látható. Az első napelemmel, a második hidrogénnel, a harmadik pedig egy sűrített levegővel hajtott autó.
A múzeumból nem hiányoznak a brit gépjárműipar nevezetességei sem, itt végigkövethetjük például a Rolls-Royce fejlődésének mérföldköveteit. Személyes kedvenc a sportkocsi szekció, mely szintén az 1950-es évekből kínál ízelítőt. A háború utáni gazdasági jólét és fellendülés idején színészek, színésznők, hírességek és gazdag üzletemberek százai furikáztak a kor legmodernebb sportautóival.
Autók és divat: a határok elmosódnak
A kiállításon az autók mellett a divat áll a középpontban: hét témakör, több mint 200 Haute Couture darab, mindez egy egyedülálló művészeti kiállítással ötvözve.
Ezek közül is kiemelkedik a Trilógia-gyűjtemény, amely a divat és autóipar összefonódását hivatott bemutatni a legjelentősebb márkákon keresztül. Kiderül, mi köze egymáshoz a Chanelnek és a Mercedesnek, a Diornak és a Ferrarinak, valamint, hogy mi a titka Nina Ricci és a Lancia szoros kapcsolatának. A divatipar nagyágyúi, tervezők, márkák, stílusok egy helyen olyan időtlen klasszikusokkal, mint az Aston Martin, az Alfa Romeo, a Porsche, a Gucci, a Valentino vagy a Dolce&Gabbana.
A galériában ízelítőként bemutatunk hat olyan különlegességet, mely nőként még inkább megdobogtatja a szívünket.
Irány, Malaga!
Az autók nagy részét egyébként kölcsönözni is lehet, a választás viszont biztos nem lesz egyszerű. Hétfőnként pedig még a házi kedvencünket is bátran magunkkal vihetjük, ez a nap ugyanis a kutyás-nap. Ha négylábú barátoddal indulnál nyaralni, feltétlenül nézz utána, mik a biztonságos szállítás kötelező szabályai. Tényleg pazar gyűjteményt kínál a múzeum, autó- és divatrajongóknak kötelező program! De természetesen csak azután, hogy visszaállt a rend a koronavírus-járvány után!