A Valentin-napi randi csak akkor romantikus, ha nem becsapás
Az online társkeresésnek ugyan számos előnye van, azonban a pozitív hatásain túl sok szempontból káros is lehet.
Tettél már újévi fogadalmat? Adunk egy jó tippet!
Már néhány egyszerű rutin kialakításával is sokat tehetünk azért, hogy nagyobb szeretettel és gondoskodással legyünk önmagunk felé.
Tippek és tanácsok a téli szünetre szülőknek: minőségi idő és élmények
A tartalmas és pihentető téli szünet az előzetes tervezésen múlik.
Szócsaták helyett hidegvér! Közlekedési etikett a karácsonyi utazásokhoz
A konfliktushelyzetekben az emelt hangú szócsaták, a veszélyes manőverek helyett inkább legyünk előzékenyek, tartsuk be a közlekedési etikett szabályait!
A lelki bántalmazás is épp úgy fáj! – érkezik az Üvegfal második kötete
A lelki bántalmazás olyan téma, amiről nem szívesen vagy nehezen beszélünk és a mai napig tabunak számít, pedig jelen van a mindennapokban.
Magyar program a világ legjobb 100 oktatási innovációja között
Beválasztották a világ 100 leginnovatívabb oktatási programja közé a magyar szakemberek által kifejlesztett Boldogságóra Integrált Programot.
Lemaradunk-e bármiről, ha órákon keresztül nem kapcsolódunk digitális módon a világhoz?
Európa más országaihoz képest sokkal kevésbé foglalkozunk a lelki jóllétünkkel. Bár a közéletben a mentális egészség egyre inkább fókuszba kerül, mégis nehéz pontos képet kapni a magyarok valódi mentális állapotáról.
Színpszichológia: Tudtad, hogy az autód színével üzensz a világnak?
A színpszichológia régóta vizsgálja, mit árul el rólunk a kedvenc színünk. Megmutatjuk, mit üzensz a világnak, ha bézs, arany, sárga, narancssárga, fekete, fehér és az egyedi színű autód van.
Színpszichológia: mutasd az autód, megmondom ki vagy!
A színpszichológia régóta vizsgálja, mit árul el rólunk a kedvenc színünk. Listánkból mindjárt kiderül, hogy valóban tükrözi-e a személyiségedet az autód színe, vagy igazából most rögtön másikat választanál, ha lehetne.
Szoronganak a magyar anyák a munkába való visszatéréskor
Sokan az anyákat nem tekintik „teljes értékű munkavállalónak”, és ők maguk is hasonlóan gondolkodnak. Ez pedig folyamatos szorongást okoz az édesanyákban.