Hamarosan újabb luxusdivatmárka csatlakozik a koronavírus-járvány elleni küzdelem frontvonalába. A Chanelnél vasárnap jelentették be, hogy a francia és olasz divatcégekhez hasonlóan ők is elkezdik a különböző védőfelszerelések gyártását. A Chanel a bejelentéssel egyidejűleg azt is megerősítette, hogy a 4500 alkalmazott közül senkit sem terveznek ideiglenesen elbocsátani.
A Reuters cikke szerint Franciaországban hetente 40 millió arcmaszk fogy el. Az orvosok, nővérek és a rendvédelmi szervek azonban így is panaszkodnak, hogy nincsenek elegendő készleteik. A világszinten hiánycikknek számító védőfelszerelések gyártásához minden segítségre szükség van ahhoz, hogy ezek folyamatosan elérhetők legyenek, legfőképpen az egészségügyben dolgozók számára.
A Kering csoport alá tartozó Yves Saint Laurent, a Balenciaga és a Gucci divatházak múlt héten ajánlották fel, hogy gyáraik egy részét védőfelszerelések gyártására fordítanák. Ezek már csak a hatósági engedélyekre várnak, ha megkapják, azonnal kezdik is az arcmaszk-gyártást. Eközben a konkurencia, az LVHM (Louis Vuitton Moët Hennessy) több parfümgyárában már hetek óra folyik a kézfertőtlenítők gyártása a francia kórházak számára.
Korábbi cikkünkben azt is megemlítettük, hogy nem csak a luxusmárkák veszik ki a részüket a járvány megfékezésében. A svéd H&M, a spanyol Zara és Mango is felajánlották segítségüket. Ezt a trendet most a legnagyobb sportruházati cégek is követik. A főleg sportcipőiről ismert New Balance Twitter-bejegyzésben tudatta, hogy cipők helyett egy ideig maszkokat fognak gyártani.
All hands on deck. Our U.S. factories are working to develop, manufacture and deliver facial masks to the hospital community.
To learn more, visit: https://t.co/qxQ3uqBIyE pic.twitter.com/xGKyCKx8Lm
— New Balance (@newbalance) March 28, 2020
A Nike vezérigazgatója, John Donahoe pedig a minap jelentette be, hogy szakértők bevonásával arcpajzsok és egyéb védőfelszerelések prototípusain dolgoznak. Terveik szerint a gyártás is hamarosan elkezdődhet. A védőfelszerelésekből első körben a Nike székhelyét adó Oregon állam egyetemi kórházának fognak szállítani.
Forrás: Reuters, Business Insider