A női autó praktikus?

fiat 500 női autó
Igen, szeretjük a kis városi autókat, de ha bővül a család, váltunk (fotó: pixabay.com)

Igen! Szeretjük, ha jól áttekinthető a beltér, ha harmonikus a kialakítás, ha van hova pakolni, ha mindennek megvan a helye. Azért, mert egyszerűen ilyenek vagyunk. Az autó bizonyos szempontból a második otthonunk. Ha gyerekek is vannak, akkor nekik is. Sőt, akkor duplán muszáj praktikusnak lennie, mert különben kész a káosz! És ezen a ponton már váltunk is nagyobb autóra, hiába imádjuk a cuki kis kocsikat.

A nők a magas autókat szeretik?

Igen is, meg nem is. Praktikus szempontból nézve igen: könnyű a be- és kiszállás, mint például az SUV-kba, miniszoknyában sem kell azon aggódni, hogy ki bámulja éppen a bugyinkat. Pont ugyanezért állítjuk szívesen magasra az ülést a kocsiban. Meg azért, mert az autót vezetésre használjuk, nem fekvésre. Ennek ellenére a sport és luxusautókért is odavagyunk jó páran, pedig ezek nem a magasságukról és az álló üléseikről híresek.

BMW
Nem félünk a sportkocsiktól (fotó: pixabay.com)

Sokáig léteztek – főleg dizájnban – nőinek titulált autók, aztán a gyártók kerülték a „női autó” kifejezést. Ma újra fel-feltűnik egy-egy márka weboldalán, reklámjaiban, a legtöbb autó mégis egyre inkább uniszex. Ennek ellenére vannak típusok, amelyekben a pasik egy kicsit furcsán és viccesen érezhetik magukat. Cserébe mi nők kifejezetten jól mutatunk egy nagyobb SUV vagy egy luxus sportkocsi volánjánál. Bocsi, fiúk! 🙂

Ha érdekel, hogy mely modellek jöttek be nekünk 2020-ban, akkor nézd meg ezt az összeállításunkat. Ha pedig arra vagy kíváncsi, hogy milyen autókat várunk nagyon idén, akkor kattints ide.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2
3