3. A só mint pollenűző
Biztosan te is hallottál már a sóbarlangokról vagy a sószobákról. Allergiásként kifejezetten ajánlott ezeknek a helyeknek a látogatása. Ha ugyanis belélegezzük a sót, akkor nem csupán enyhíthetjük tüneteinket, hanem egyúttal segíthetjük is a légutak gyorsabb tisztulását. Az orr nyálkahártyáján megtapadó sókristályok magukba szívják a nedvességet, így pedig a szennyeződések is könnyebben távoznak a szervezetből. Egy szóval: sószobára fel!
4. A legfontosabb allergia elleni tanács: a tisztaság
A tavaszi időszakban, főként a meleg miatt sűrűbben szellőztetünk, így a lakásba is sokszorosan jutnak be a növényi pollennek. De mi lehet a megoldás, hogy friss is legyen a levegő, de ne ártsunk még többet az allergiának? Fogj egy nedves rongyot, amellyel naponta töröld át a bútorokat, és cserélj sűrűbben ágyneműt. Javasolt emellett a pollenszezon idején a mindennapos hajmosás is. Hajunkban és ruhánkban is egyaránt megtapadnak a problémát okozó pollenek.
5. Kecsketejjel a tünetek ellen
A pollenek közül a legkínzóbb tüneteket a parlagfű okozza. Pár éve azonban számos kutatás igazolta, hogy a pollenszezon idején a kecsketejjel jól lehet kezelni az allergia okozta tüneteket. Ennek oka, hogy az a kecske, amelyik lakmározott a parlagfűből, az allergén anyagok hatására ellenanyagot termel. Mindemellett a kecsketej szérumfehérje tartalma magas, így értékes tápanyag a szervezet számára, továbbá vírusölő hatása is kedvező.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
- 3 jó tanács, ha véletlenül bezártad a slusszkulcsot az autóba
- Távtanulás: 5 tanács, hogy könnyebben vedd az akadályokat
- 3+1 tanács, hogy ne okozzon gondot plug-in hibridet vezetni télen