bezártad a slusszkulcsot az autóba

Kétféle ember létezik: az egyik már járt úgy, hogy bezárta az slusszkulcsot az autójába, a másik még előtte áll ennek a problémának. Bármelyik csoportba is tartozol, fontos, hogy tudd, mi ilyenkor a teendő. Hiszen súlyos tízezreket megspórolhatsz, ha jól méred fel a helyzetet. Három jó tanáccsal segítünk: ezt tedd, ha bezártad a slusszkulcsot az autóba!

1. Kizártad magad? Nézd körbe az autót, gondolj át minden lehetőséget!

A baj hamar megvan, egyetlen rossz mozdulat elegendő lehet, hogy bezárd a slusszkulcsot a saját autódba. Nem is hinnéd, mennyien járnak így, egyáltalán nem ciki, ha történt már veled ehhez hasonló eset. Ide tartozik, ha elromlott a zár, és ezért nem nyílik ki az ajtó. A probléma ugyanaz: be kellene jutni a kocsiba, lehetőleg sérülés okozása nélkül. Az első és legfontosabb, hogy ilyenkor gondolj át minden lehetőséget. Először körbe kell nézni az autót, hogy valóban minden ajtó leblokkolt-e. Elképzelhető, hogy csak a sofőroldali zárral akad probléma, és az anyósülés felől be lehet jutni az utastérbe. Komplikáltabb, de lehet, hogy ha az ajtók nem nyílnak, a csomagtér felől közelíthetsz. A legtöbb autóban megoldható, hogy hátulról is hozzáférj a belső térhez, ha pedig ott a kulcs, a többi már gyerekjáték.

Még egyszerűbb, ha előveszed a pótkulcsotot: amennyiben a közelben található, mondjuk a lakás egyik fiókjában lapul, érdemes érte elmenni, nincs ennél gyorsabb és olcsóbb megoldás. Ha nincs pótkulcsod az autódhoz, ajánljuk, hogy csináltass, sok fejfájástól megkímélhet. Mindenképp jól jöhet, ha bezártad a slusszkulcsot az autóba.

Lapozz, hogy másik két tippünket is megtudd.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2