2. Feltárja a hibákat
Az előző pontból következik, hogy a napló vezetésével saját étkezési szokásainkat is jobban megismerjük. Pár nap alatt kiderül, hogy melyek a kritikus pontok: milyen egészségtelen élelmiszerek kerülnek rendszeresen a tányérunkra, netán vannak-e gondok az elfogyasztott ételek menyiségével. És még egy fontos dolog: a napló azt is megmutatja, hogy a nap mely szakában tör ránk leginkább az éhség. Ez azért hasznos, mert fel tudunk készülni rá, így elkerülhető a hűtőnk teljes kifosztása.
3. Minőség a mennyiség helyett
Gyorsan kiderülhet az is, hogy mennyire minőségi a táplálkozásunk: eszünk-e elég zöldséget, fehérjét, vagy minden eddigi igyekezetünk ellenére még mindig a szénhidrátok vannak túlsúlyban. Ha ismerjük az arányokat, könnyebb módosítani a szokásainkon.
4. Rendszerességre buzdít
Szintén pár nap után jól látható, hogy normál időközönként eszünk-e, bőséges reggeli, tápláló ebéd és könnyű vacsora jellemzi-e a napunkat. Ha azt látjuk, hogy délután 3-ig két kávéval és egy csokival ütöttük el az éhségünket, majd este jól belakmároztunk a frissen főzött tésztából, ideje változtatni.
A következő oldalon kiderül, hogy ételek mellet még mire jó az étkezési napló.