3. Kormányzati szerepvállalás
A kutatás alapján a kitöltők 63 százaléka szeretné, hogy a kormányzat helyezze a lakosság boldogságát a gazdasági célok elé. Már több ország is próbálkozott azzal, hogy a boldogság fontosságát hangsúlyozza és kiemelje: Új-Zélandon például a kormány elfogadta a lakosok mentális egészségét támogató jóléti költségvetést, az Egyesült Királyságban pedig boldogságindexet vezettek be.
4. Közeli kapcsolat, fizikailag távol
A válaszadók 58 százalékát az emberi kapcsolatok teszik igazán boldoggá, és ez az, ami leginkább befolyásolta a hangulatukat a járványügyi helyzet alatt. A pandémia hatására sokan felismerték, hogy a társas kapcsolatoknak milyen fontos hatása van a boldogságukra. Míg korábban jellemző volt egy-egy találkozó folyamatos elnapolása, most időt tudnak szánni arra, hogy – akár videócseten – beszélgessenek a barátaikkal, szeretteikkel. Sőt, vannak, akik most fogadtak örökbe háziállatot, hogy mindig legyen melletük valaki: A háziállatok sokat segítenek a karantén miatti stressz elviselésében
5. Fontos az összetartás a boldogságkutatás szerint
Az erős közösségeknek jelentős hatása van a boldogságra – ettől függetlenül sok esetben, főleg az idő múlásával az emberek elhanyagolják ezeket a csoportokat. A boldogságkutatás alapján a lezárások előtt a kitöltők 76 százaléka jobban ismerte a celebek, hírességek életét, mint a saját szomszédjának a mindennapjait. Ez azonban megváltozott a pandémia alatt, amikor a közösségi összetartozás még hangsúlyosabb lett.
Ezt mutatja, hogy a kitöltők 62 százaléka a járványügyi helyzet miatt a közösség aktív tagja lett. Ez kifejezetten igaz a fiatalabb generációkra (25-34 évesek), akik sokkal jobban beilleszkedtek a csoportokba, mint eddig valaha. A közösségek összetartó és segítő szerepe egyre inkább erősödik, és ezzel együtt növekszik az idegenekkel szembeni együttérzés is. Jó példa erre, amikor idehaza is megtapsolták az egészségügyi dolgozókat országszerte, vagy hogy a fiatalok segítettek bevásárolni az időseknek, de nem feledkezhetünk meg a felelős nagyvállalatok folyamatos segítségnyújtásáról sem.
Ezek a cikkeik is érdekelhetnek:
- Megnyílt a The Happiness Museum, ahol minden a boldogságról szól
- A magyarok szerint ezek a koronavírus-járvány pozitív hatásai
- Kevesebben akarnak most munkahelyet váltani, fontos lett a stabilitás
- Öt évet pazarlunk el a közösségi médiára. Tudd meg, hogy te mennyire vagy függő!