boldogság múzeum Dánia
A vírushelyzet miatt a dán múzeum egyszerre 25 látogatót fogad; fotó: Happiness Research Institute
“Mi, dánok gyakran halljuk, hogy a világ legboldogabb emberei közé tartozunk, ezzel a múzeummal éppen ezt akartuk igazolni” – mondta el a Boldogság Múzeum megnyitásán Meik Wiking, a Boldogságkutató Intézet vezetője, a múzeum alapítója. Azt is hozzátette: akár Dél-Amerikában, akár Európában vagy Ázsiában él az ember, a boldogságról hasonló elképzeléseink vannak.

A koppenhágai múzeumban eltöltött óra után a látogatók jobban tudják majd formálni a saját boldogságukat. Így egyúttal némiképp jobb hellyé változhat a világ is. A 240 négyzetméteres intézmény egy sor interaktív tevékenységet kínál, gyűjteményében azok a boldogsággal kapcsolatos műtárgyak szerepelnek, amelyeket a világ minden tájáról ajándékoztak az emberek a Boldogság Múzeum számára. A múzeum a boldogság nemzetközi történetét is feldolgozza, vizsgálja a boldogság politikáját és a mosoly anatómiáját. Továbbá arra is keresi a választ, miért tartják az északi országokat a boldogság szuperhatalmának. A vírushelyzet miatt a dán múzeum egyszerre 25 látogatót fogad.

View this post on Instagram

We are open. Vi er åbne.

A post shared by The Happiness Museum (@thehappinessmuseum) on

 

Ha kíváncsi vagy, hogy minket, magyarokat mi tesz igazán boldoggá, olvasd el cikkünket, amelyből az is kiderül: leggyakrabban a megélhetés, a munka, az anyagiak foglalkoztatnak bennünket. Mégsem ezek, hanem a családi és párkapcsolatok határozzák meg, hogy boldognak érezzük-e magunkat. Hogy mitől vagyunk boldogok és mennyire vagyunk azok, azt leginkább kapcsolataink határozzák meg. Nagy beszélgetések nélkül hamarabb válunk magányossá és boldogtalanná.

Forrás: Turizmus Online

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •