3. Szezonális alapanyagokból készülnek a legjobb ételek
A pénztárcánknak és a környezetünknek is jót teszünk, ha szezonális alapanyagokból vásárolunk be. Novemberben ilyen például a sütőtök, répa- és gombafélék, gyümölcsök közül pedig az alma, körte és naspolya is megterem, így ezeket biztosan frissen és költséghatékonyan tudjuk beszerezni. A klasszikus főzelékeken túl rendkívül változatosan variálhatjuk ezeket a zöldségeket, gyümölcsöket. Tipp: 4 igazán tökös recept a hűvös, őszi kuckózós napokra
4. Hasznosítsd újra
Időhatékony és egyben környezetkímélő megoldás, ha az ebédből, vacsorából megmaradt alapanyagokat másik fogásokban felhasználjuk. Például a vasárnapi ebédhez készült főtt zöldségekből ízletes zöldségkrém készülhet, a fel nem használt főtt burgonyából pedig remek krumplis pogácsát vagy muffint süthetünk. A különféle ízesítésű sós sütemények változatosan és viszonylag gyorsan elkészíthetők és tartósak is.
5. Fagyasztásra fel!
Legyen szó megmaradt alapanyagról vagy nagyobb adag ételről, a fagyasztó – amennyiben van még hely benne – remek megoldás a későbbi tartósításra, vagy a főzés meggyorsítására. Ha párolva tesszük el a zöldségeket, később megkönnyíthetjük a saját dolgunkat. A kevert vagy kész süteményeket, tésztákat szintén egyszerűen lefagyaszthatjuk, hasonlóan a krémlevesekhez, töltött káposztához, paprikához. Viszont inkább ne próbálkozzunk a friss saláták, nyers vagy főtt burgonyát tartalmazó ételek, kész rántott ételek fagyasztásával, mert ezek a felolvasztást követően már nem lesznek élvezhetőek.
Hasonló témában az alábbi cikkeinket ajánljuk:
- Body Sylvi elárulta, hogy mi kicsattanó egészségének titka
- Ezért egészséges a körte: 4 ok, hogy miért egyél belőle többet
- 10 egészséges tízórai, ami garantáltan el fog fogyni
- Úti kalauz, ha te is elvesztél az étrend-kiegészítők útvesztőjében
- Készítsd el Jennifer Aniston karcsúsító shake-jét otthon