Gyerekkel az autóban: ismertessük a szabályokat

gyermekülések
(Fotó: Freepik)

Nagyobb gyereknél előfordulhat, hogy azért nem szívleli az ülést, mert az túl „gyerekes.”  A frusztrációja az ilyen és hasonló helyzetekben abból fakad, hogy úgy érzi, nincsen beleszólása a dolgokba. Ilyenkor a legjobb módszer, ha felnőttként bánunk vele, hiszen ő is ezt akarja. Magyarázzuk el neki, hogy az ülés az ő biztonsága érdekében van, mutassuk meg, hogy a felnőtteknek is ott van a biztonsági öv, amit mindig használniuk kell az autóban. Ilyenkor próbáljuk őt is bevonni a döntésekbe. Mutassuk meg neki, hogyan kötheti be magát egyedül, esetleg válassza ki a neki tetsző ülést vagy biztonsági öv kiegészítőket.

A legfontosabb, hogy a gyerekek lehetőség szerint a kezdetektől pozitív élményként éljék meg az autóban való tartózkodást. Továbbá, hogy felismerjék, illetve megértsék, hogy a gyerekülés használata nem büntetés, hanem a biztonságos utazás feltétele. Nem, nyilván nem lesz minden egyes alkalom sétagalopp, de ha megfelelően kezeljük a helyzetet, akkor hamar rájönnek, hogy az autózás valójában egy izgalmas és szuper dolog.

Íme a legfrissebb ADAC gyerekülés-teszt eredményei. A megvizsgált 26 autós gyerekülésből egyik sem kapott kifogásolható értékelést: 2020-as ADAC gyerekülés-teszt: a vizsgált ülések nagy része megfelelt

Az autós gyerekülések használata országról országra eltérő, kor és testsúly függvényében változik. Ismerjük meg, hogy ránk milyen szabályok vonatkoznak és hogy mit kell tudni a különböző ülésekről. A gyerekülésekről az alábbi cikkekben foglalkoztunk:

Forrás: A Girl’s Guide To Cars

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2
3