Mindig figyelj arra, hogy mit és miben veszel!
A műanyagmentességet tartsuk szem előtt a bevásárlásnál is, gondosan válogassuk meg, milyen csomagolású termékek kerülnek a kosárba. Ahol csak lehet, kerüljük a műanyag csomagolásokat, a felesleges fóliát és celofánt, és a sokadik műanyag zacskó megvétele helyett használjuk inkább saját – lehetőleg vászon – szatyrunkat. Ugyanilyen fontos, hogy a zöldségeket, gyümölcsöket ne plasztik zacskókba rakjuk, még akkor se, ha így praktikusabbnak tűnik. Törekedjünk tehát arra, hogy inkább fenntartható csomagolóanyagot, mondjuk üveget, fémet, papírt vagy hullámkartont válasszunk.
Vászontáska, fémdoboz, kulacs, bögre, papírszívószál
Ha munkába, iskolába megyünk, érdemes mindig magunkkal vinni egy fenntartható anyagból készült táskát vagy ételhordót, hogy se a bevásárlás, se az ebéd beszerzése ne okozzon bonyodalmat. A kávézókban, éttermekben érdemes a saját kulacsunkba, termoszunkba kérni az elviteles italokat, azok pedig, akik a szívószál szerelmesei, könnyedén beszerezhetnek egy-egy fémből vagy papírból készült, környezetbarát darabot.
Válassz fenntartható, műanyagmentes vendéglátó egységeket!
Ezeken a helyeken nem is kell külön figyelni a júliusi kihívásra, hiszen eleve elhagyják a műanyagokat az ételek és italok szervírozásánál, csomagolásánál. A gyorséttermek és a sok csomagolóanyagot termelő büfék viszont elkerülendők ebben a hónapban, hiszen szinte lehetetlen, hogy műanyag nélkül jussunk hozzá a rendelésünkhöz.
Ezeket a cikkeket se hagyd ki:
- Az otthoni műanyaghulladék csökkentés 7 fontos lépése
- Ehető evőeszköz: van csoki, spenót és vanília ízű kanál is
- 6 kezdő tipp, hogy a te otthonodban is kevesebb hulladék legyen