Koronavírus terjedése hazánkban: 10 kérdés és válasz a fertőzésről

7. Ha a pincér vagy a szakács rátüsszent az ételemre, akkor megfertőződhetek?

Mivel a koronavírus cseppfertőzéssel terjed, így a tüsszentéssel rákerülhet az ételre a vírus. Ezért fokozott figyelem és felelősség kell most mindenki részéről, aki részt vesz az ételkészítési és -kiszállítási folyamatban. Ha otthonra rendelünk ételt, és tartunk tőle, hogy valaki rátüsszentett, akkor forraljuk fel, mivel a vírus a magas hő hatására elpusztul.

haburger es sult krumpli
Fotó: Fabria Thys/Unsplash.com

8. Indokolt-e, hogy a patikákat megrohamozzák az emberek a koronavírus terjedése miatt?

A koronavírus ellen egyelőre nincsen gyógyszer, a vásárolt készítményekkel a tüneti terápiában tudunk segíteni. A lázcsillapítók, köhögéscsillapítók, vitaminok mellett sokat segíthet még a gyógyulásban a rendszeres folyadékpótlás, a sok pihenés, és a gyakori szellőztetés is.

9. Az időseken kívül kiket veszélyeztet még a fertőzés?

A 70 év felettiek a nagyon rizikós csoportba tartoznak, a 80 évnél idősebbek pedig az extrém rizikós csoportba. Szintén veszélyeztetettek a szívelégtelenségben szenvedők, a cukorbetegek, és azok, akiknek különösen gyenge az immunrendszerük.

idos ember koronavirus terjedese
Fotó: Pexels.com

10. Csapvízzel terjed-e a koronavírus? Elkaphatom-e a fertőzést, ha csapvizet iszom?

Nincs adatelőzményünk arról, hogy csapvízzel terjed-e a fertőzés. Mivel egyelőre nincs is tudomásunk arról, hogy kockázatos lenne, ezért nyugodtan lehet inni a csapvizet, biztonságos.

A témával mi is több cikkünkben foglalkoztunk. Írtunk például arról, hogyan használd a tömegközlekedési eszközöket, ha esetleg nem tudsz otthonról dolgozni, és munkába jársz. De arról is olvashatsz nálunk, hogy ingyen adathasználatot ad a Telekom és a Telenor, ugyanakkor arról is írtunk, hogy mit tudsz tenni, ha a járvány miatt le kellett mondanod egy utazást.

1
2
3