4. Mindig ugyanazokat az ételeket esszük 

Mindenkinek megvannak a kedvenc ételei, ám ez nem jelenti azt, hogy kizárólag ezeket kellene fogyasztani. Még akkor sem, ha a kedvencek történetesen egészségesek. Törekedjünk a változatosságra, hogy minden fontos vitaminhoz vagy ásványi anyaghoz hozzájussunk. 

5. Mindent gluténmentesre készítünk

gluténmentes étkezés
Már azok is gluténmentesen táplálkoznak, akik nem is érzékenyek a gluténra (Fotó: master1305/freepik)

Az utóbbi időben divattá vált, hogy azok is gluténmentesen táplálkoznak, akik nem gluténérzékenyek, illetve semmiféle negatív élettani hatást nem tapasztalnak glutént tartalmazó étel elfogyasztásakor. Nem arról van szó, hogy a gluténmentes étrend nem lehet egészséges és kiegyensúlyozott, de tény, hogy a glutén elhagyásával sokkal nehezebb megfelelő mennyiségű vitamint, ásványi anyagot és rostot juttatnunk a szervezetünkbe. 

6. Kóstolás nélkül sózunk 

Ne nyúljunk automatikusan a sószóró után! Vannak ételek, amelyek só nélkül (vagy éppen egy kevés sóval) is finomak. Első a kóstolás, csak akkor sózzunk, ha szükséges! 

7. Nem eszünk gyümölcsöket a cukortartalmuk miatt 

Pedig ez a legrosszabb étkezési szokások egyike! A gyümölcsök nem finomított cukrot, hanem gyümölcscukrot tartalmaznak, emellett pedig magas a rosttartalmuk. A rost egyébként lassítja a fruktóz (azaz a gyümölcscukor) felszívódását a véráramban, javítja az emésztést, illetve növeli a jóllakottság érzetét. 

8. Kiolvasztjuk az ételeket a konyhapulton vagy a mosogatóban 

Ha ezt tesszük, ideális környezetet teremtünk a baktériumoknak, ez pedig különböző betegségek kialakulásához vezethet. Sokkal biztonságosabb éjszaka a hűtőben (vagy ha sürgős, a mikróban) kiolvasztani a fagyasztott élelmiszereket. 

Forrás: Ízes Élet/The Healthy

1
2