Új autó, használt autó?

Az új autók a szalonból kikerülve azonnal veszítenek értékükből. Ez az értékcsökkenés az esetek többségében 20% környékére tehető, ami egy 3 milliós kompakt kisautó esetében 600 ezer forintot jelent. Valljuk be, ez meglehetősen nagy összeg annak tükrében, hogy a járművet még nem is használtuk, csak kigurultunk vele a szalon kapuján. Ez olyan, felesleges kiadás, melyet egy kisebb cég általában nem engedhet meg magának. Arról nem is beszélve, hogy a jármű folyamatos használata az évek során ennél is nagyobb elértéktelenedéshez vezet. Ez azt jelenti, hogy az induló költségeket később bármennyire is szeretnénk, nem tudjuk majd visszaforgatni.

női autóvásárló autót választ
Csodás érzés vadonatúj autót vásárolni, de vajon megéri-e?; fotó: Freepik/senivpetro

Az autóbérlés ezzel szemben lehetővé teszi azt, hogy havi néhány tízezer forintért cserébe, teljes biztosítottság mellett használjuk a kiszemelt járművet. Ha pedig úgy tartja kedvünk, akár havonta váltogassunk autónkat, és tetszés szerint a legújabb és legjobb modellel közlekedhessünk.

Mi a helyzet a használt autók esetében?

Egy használt gépkocsihoz jóval olcsóbban juthatunk hozzá, és mégis megmarad annak tudata, hogy az általunk vezetett autó a sajátunk. A használt járművek piacán valóban találkozhatunk nagyon jó befektetésnek számító autókkal, azonban sok esetben csak vásárlás után derül ki, mennyit kell még költenünk az autóra. Egy használt gépjármű rengeteg rejtett költséget hordozhat magában, és nem csak az anyagi oldalról, de a biztonság tekintetében is tartogathat kellemetlen meglepetéseket. És ne feledkezzünk meg arról sem, hogy ebben az esetben ugyanúgy számolnunk kell a hosszú távú fenntartási költségekkel, biztosításokkal és szervizdíjakkal is, akár csak egy szalonból kigördülő, új autónál. Ha mégis használt autót szeretnél venni, ebben a cikkben és itt is adunk néhány tudnivalót a vásárláshoz.

Tartós bérlés: nem csak pénzt, de időt és energiát is spórolhatunk vele

Ahogy a régi mondás tartja, az idő pénz. Saját autónk esetleges meghibásodása pedig nem csak konkrét költségekkel, de rengeteg idő és energia befektetésével, valamint frusztrációval is járhat. El kell vinnünk az autót szervizbe – ahol nőként sokszor nehéz helyt állni -,  meg kell szerveznünk a javítással kapcsolatos feladatokat, és természetesen a folyamat végén rengeteg pénzt kell letennünk az asztalra. A tartós bérlés esetében azonban nem csak a költségeken spórolhatunk, de a szervizelés megszervezésével, a biztosítások intézésével sem kell bajlódnunk. Ezeket a terheket egytől-egyig leveszi a vállunkról a bérbeadó. Ilyen módon pedig rengeteg kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat.

fiatal nő slusszkulccsal
Havi néhány tízezer forintért akár a legjobb, legújabb modelleket is vezethetjük; fotó: Freepik/senivpetro

Ma már nem luxus havonta más autóban ülni

Néhány évtizeddel korábban hatalmas luxusnak számított volna, hogy gépkocsinkat néhány évente, vagy akár havonta váltogassuk. Mára a helyzet azonban megváltozott, és havi néhány tízezer forintért akár a legjobb, legújabb modelleket is vezethetjük. Mindig az aktuális céljainknak és igényeinknek megfelelő jármű volánja mögött ülhetünk, rejtett költségek és extra kiadások nélkül. Ha pedig megunjuk az autót, egyszerűen és gyorsan válthatunk egy másikra. Szinte pillanatok alatt egy újabb, szebb, nagyobb teljesítményű modellre cserélhetjük. Nem kell tehát „életre szóló fogadalmat” tennünk, mint egy új, szalonból kikerülő gépkocsi megvásárlása esetén. Mindezt úgy, hogy a bérleti díj összege egy magasabb kategóriás autó esetében sem feltétlenül változik drasztikusan. Pedig egy kompakt kisautóról egy középkategóriás járműre történő váltás esetén a költségek igen komolyak lehetnek, abban az esetben, ha a vásárlás mellett döntünk.

Lapozz, ha szeretnéd megtudni, neked való-e a tartós bérlés?

1
2
3