Mi a teendő vízkáros autó esetén?
Beázás után az első és legfontosabb teendő, hogy kiszárítsuk a kocsit. Ezzel azonban sajnos nem ér véget a történet. Lehetőség szerint a vízkáros autó minél gyorsabban kerüljön márkaszervizbe, ahol egyből kiderülhetnek a felszíni problémák. A víz által okozott komolyabb károk sokszor hónapokkal később jelentkezhetnek szórványosan jelző kontroll-lámpák és folyamatos működési zavarok, elektromos hibák formájában. Témába vág: Villogó kijelző az autóban: nagy a baj?
„Ha az autóval a mély vízbe hajtottunk, a vizesedés komoly problémákkal járhat, és még ha járóképes is a járművünk, akkor is érdemes átvizsgáltatni. Ha pedig szeretnénk megőrizni gépkocsink működésbiztonságát, javasolt elfogadni a szakszerviz gyártói műszaki információkra és javítási előírásokra épülő véleményét” – hívta fel a figyelmet Frank György.
Sokan visszaélnek a helyzettel, legyünk óvatosak vásárlásnál
„Tapasztalataink szerint a beázott, gazdasági totálkáros gépkocsik gyakran kerülnek vissza a használt autó piacra – tette hozzá a szakértő. – A forgalomból kivont négykerekűeket kozmetikai javítások után a vízkárt elhallgatva ismét árulni kezdik azokat. A biztosítói, illetve márkaszervízben történő szervizmúlt lekérdezéssel részben kiszűrhetők ezek a kocsik, mivel rendszerint az adatbázisokba jelzés kerül a vízkárról. Ezeket a kocsikat nagy ívben el kell kerülni, de ehhez ismerni kell a jármű előéletét, éppen ezért fontos, hogy megbízható múltú autót vásároljunk, megbízható forrásból.”
Hasznos cikkek, amik érdekelhetnek:
- Mit tehetek, ha forró autóba zárt gyereket látok? Betörhetem az autó ablakát?
- 6+1 tipp, hogy felkészülten vághass neki az autós nyaralásnak
- Néhány éves, jó állapotú használt autót keresel? Ezek a legmegbízhatóbb modellek!
- 5+1 feladat, amit neked is el kell végezned az autós nyaralás előtt