Tudtad, hogy egy évben csaknem ezerszer kell mentőt hívni a BKK járataihoz, és hogy naponta 2-3 esetben szorul utas orvosi ellátásra? Egy ilyen helyzetben nagyon sok múlhat a közlekedők lélekjelenlétén, ugyanis minél előbb értesítik a sofőrt és a mentőket, annál előbb érkezhet meg a segítség. Cikkünkből megtudhatod, mit kell tenni abban az esetben, ha látjuk, hogy egy utastársunk rosszul lesz. Ez is érdekelhet: Ha van BKK bérleted, kedvezményt kapsz a fürdőbelépőre
Az ÉletMentő és a SzívCity applikációk életet menthetnek
A közösségi közlekedés járatain utazva fontos, hogy az utasok felismerjék a vészhelyzetet, és megfelelően tudják ellátni bajbajutott utastársukat. A BKK és az OMSZ ezért újabb, közös kezdeményezésében a járatokon és a megállókban plakátokon, illetve a társaságok közösségi média felületein mutatják be a segélynyújtás fázisait, azért, hogy a közlekedők minél hamarabb és minél szakszerűbben tudjanak segíteni társukon. Tipp: Elsősegélynyújtás a családban: tanuld meg, hogyan kell életet menteni!
Ezeket a lépéseket tedd meg, ha valaki rosszul lesz melletted a közösségi közlekedésben:
-
- Azonnal értesítsd a járművezetőt.
- Hívj segítséget a 112-es hívószámon vagy az ÉletMentő applikáción keresztül.
- Nyújts elsősegélyt, és ha van a közelben félautomata defibrillátor, szükség esetén merd használni a mentők kiérkezéséig!
A BKK és az OMSZ javasolja az ÉletMentő és a SzívCity applikációk letöltését. Az alkalmazások használata megkönnyíti és felgyorsítja a segélynyújtás folyamatát. Lényeges, hogy az utasok merjenek segíteni egymáson, akár a félautomata defibrillátor használatától se tartsanak, vészhelyzetben csak kövessék a „hangosan beszélő” készülék utasításait, hiszen baj esetén minden perc számít.
Az alábbi cikkeket se hagyd ki:
- Mostantól könnyebb lesz segítő kutyával utazni a BKK járatain
- Rendőrök emlékeznek a közúti balesetekben elhunytakra
- Téli gumi, követési távolság: tippek a biztonságos téli vezetéshez
- Minden, amit a téli gumicseréről tudnod kell egy helyen
Forrás: BKK