3. Ismerd fel, amire nincs szükséged!
„A lassabb életnek köszönhetően megtanultunk olyan kényszereket elhagyni, amelyek korábban időt, energiát vettek el tőlünk” – meséli Dobó Ági, aki úgy látja, sokkal jobban ráérzett, mi az, ami igazán fontos. „Nehezen mondok nemet, mindig addig szervezem a napomat, amíg az adott kérésnek nem tudok eleget tenni, csak rohanok mindenhova, de az utóbbi időben ebből is sikerült visszavennem.”
4. Az új normális mindennapok
Otthonmaradás ide vagy oda, a hétköznapok feladatai továbbra is megmaradnak. Bár kiderült, hogy sok teendő online is megoldható – így Ági például kifejezetten praktikus dolognak tartja az online ügyintézést –, előfordul, hogy a személyes ügyintézést választjuk. Dobó Ági tanácsa, hogy ahogyan ő is, érdemes ezeket megfelelő óvintézkedés mellett tenni. Ági nemcsak maszkot húz és a táska külső zsebébe teszi a kézfertőtlenítőt, hanem utánajár, hogy az üzletben végeznek-e rendszeresen fertőtlenítést. Leginkább olyan helyet, szolgáltatót választ, ahol ezt fontosnak tartják, így például az ezüstkolloidos fertőtlenítést alkalmazó ügyfélszolgálatot is előnyben részesíti. A Telenor kilenc üzletében az egyik legkorszerűbb technológiát, az ezüstkolloidos fertőtlenítést alkalmazzák
5. Szükséges rosszból napi rutin
„A betegségek megelőzését a fiúk immunrendszerek erősítésével próbáljuk segíteni. Bár a gyerekek étrendjében nincsenek tiltólistás dolgok, a mértéktartásra nagyon odafigyelünk. Az utóbbi időben pedig még nagyobb hangsúlyt fektetek a vitamindús, friss és egészséges ételek arányaira.” A női táskák és a hátizsákok nehezebbek lettek az elmúlt hónapokban: a higiéniai kiegészítők, maszkok és kesztyűk állandó lakóivá váltak a csomagoknak. „Az autónkban, a táskáimban minden esetben van egy-egy tiszta vagy új maszk, kézfertőtlenítő, de még a gyerekek holmija között is van egy-egy nedves törlő, hogy elővigyázatosak legyünk. Már a hároméves kisfiam is el tud 20-ig számolni miközben kezet most, és meg sem próbálja elsunyulni a szappan használatát.”