masnapos rozsaszin parduc
Ha előző este kicsit túllőttünk a célon, másnap akadhatnak gondok... (fotó: Pexels.com)

Bár a Sziget véget ért és a nyár nagy részén is túl vagyunk, a fesztiválozástól egyelőre nem kell búcsút intenünk, lesz még alkalom a partizásra! A végig ugrált koncert, a hajnalig tartó tánc, a sok kávé, a jeges koktélok azonban komolyan igénybe veszik a szervezetet, és ha túl hosszúra nyúlt az éjszaka, reggel bizony némi „utókezelésre” szorulunk. A regenerálódás buli után azonban nem mindig meg könnyen. Biztos mindenkinek vannak bevált tippjei, ezért most következzen pár kevésbé ismert, de hatékony módszer.

Eresszük ki a gőzt!

Pontosabban inkább merüljünk el benne! A megfelelő hőmérsékleten történő gőzfürdőzés nemcsak élvezetes, relaxáló és stresszoldó, de az egészségre is kedvező hatást gyakorol. Buli utáni regenerálódásban azért lehet hatékony, mert a gőzfürdő méregtelenít, felfrissít, javítja az általános fizikai és mentális közérzetet. A gőzfürdőben a testhőmérséklet egy-másfél fokkal megemelkedik, ami által felgyorsul a vérkeringés, miközben a vérnyomás a kitáguló ereknek köszönhetően csökken.

Relaxing At The Spa Centre
A gőzfürdő 43-46 Celsius fokon a leghatékonyabb, legalább 80-100%-os relatív páratartalom mellett

A gőzfürdőzés alapszabályai

  • Érdemes 15 percet a gőzben tartózkodni, hogy az izzadással meginduljon a méreganyagok eltávozása is.
  • Ezután alaposan hűtsük le testet a merülőmedencében, vagy hideg zuhannyal.  Semmiképp se a meleg termálvíz felé vegyük az utat, mert ezzel erősen megterhelnénk a szívet és keringési rendszert.
  • Pihenjük ki a megterhelést, minimum 15 perc fekvéssel. Soha ne menjünk vissza felhevült testtel a gőzbe.
  • A fentieket legfeljebb 3-4 alkalommal ismételjük.

Regenerálódás buli után: séta a vízben

A hideg víz összehúzza az ereket, míg a melegtől elernyednek, kitágulnak. Az egyenetlen, kavicsos talaj pedig élénkítő talpmasszázzsal járul hozzá a szervezet felfrissüléséhez. A  gyógy-wellness részlegeken alkalmazott Kneipp taposófürdő során különböző hőmérsékletű lábfürdőkben kell lépdelni: először 40-42 °C fokos vízben egy-két percig, majd egy hideg, 10-16 °C fokos lábfürdőben 15-20 másodpercig. A taposófürdő jótékonyan hat fejfájás, migrén, vérkeringési problémák (hideg láb), illetve kezdeti stádiumban lévő visszerek esetében, emellett javítja a bokaszalagok és lábízületek állapotát.

regenerálódás buli után kneipp
A taposófürdőt egy alkalom során 6-10-szor érdemes ismételni, úgy, hogy a kezelést a hideg lábfürdő zárja

Kutyaharapást szőrivel

Na nem úgy, ahogy a legtöbben gondolnánk! Itt most bázikus fürdővel kiegészülő sós-pálinkás testradírozásról van szó, amelynek során sót és gyümölcspálinkát kevernek össze masszázsolajjal. Ebből egy egészen különleges, sűrű testradír keletkezik, amely a testre felkenve megszabadít az elhalt hámsejtektől és felélénkíti a bőr vérellátását. A kezelés után nagyon fontos az azonnali, bőséges folyadékfogyasztás és 15 perces pihenés, majd a bőrt felfrissítő zuhany.

sós-pálinkás testradír
A kezelés után nagyon fontos az azonnali, bőséges folyadékfogyasztás és 15 perces pihenés, majd frissítő zuhany

Adjuk ki a mérgünket!

A különféle iszapok és agyagok a bőrön keresztül szennyeződéseket, toxinokat, nehézfémeket, baktériumokat és olajokat vonnak ki, miközben a bőrt feltöltik hasznos ásványi anyagokkal. Az iszappakolás során a meleg hatására kitágulnak az erek, gyorsul az anyagcsere, ennek következtében csökkennek a krónikus gyulladások. Szintén a meleg hatására az izmok és az inak ellazulnak, a görcsök feloldódnak. A méregtelenítést elősegítő különleges alkotóelemeket tartalmazó zöld agyagot az egész testre felviszik, vékony rétegben az arcra is. A testet szorosan bepólyázzák, és 20 percig így hagyják, hogy az agyag természetes módon felszívja a bőrben felhalmozódott méreganyagokat. Az agyagot 20 perc elteltével zuhany segítségével eltávolítják a bőrről. A méregtelenítési folyamat részeként a kezelést követően nagy mennyiségű víz vagy tea fogyasztása ajánlott.

Forrás, fotók: Danubius szállodák