2. Fontosak a természetes fények
A legideálisabb megoldás, ha az asztalunkat egy napfényes ablak elég tudjuk helyezni. A természetes fény segít a koncentrációban, világítást is később kell kapcsolunk és hangulatjavító hatással is bír, főként a nyár és a jó idő közeledtével. Ha mindenképpen mesterséges fényforrást kell használnunk, akkor pedig válasszunk energiatakarékos LED izzókat. Ezekből már különböző színhőmérsékletek közül is választhatunk. A hidegebb fény jobban fenntartja a figyelmet és fokozza az ébrenlétet. De találhatunk a napfényéhez egészen hasonló árnyalatokat is.
3. Az étkezőszék nem igazán jó a kényelmes home office-hoz
A székek kínálata nagyon széles. Lehet, hogy egy-egy szép darab láttán úgy gondoljuk, hogy beáldozható a komfort a szépség oltárán, ugyanakkor a szakértő ettől óva int bennünket. „Ebben a kérdésben nem érdemes kompromisszumot kötnünk. Mindenképpen olyan darabot válasszunk, ami ergonomikus és stabil tartást biztosít a gerincünknek. Ha sokáig egy kényelmetlen széken vagy esetleg a kanapén hátra dőlve dolgozunk, az hátfájással, fejfájással, vérkeringési rendellenességekkel, emésztési- és légzési panaszokkal, izomgöcsökkel vagy izomfeszültséggel bosszulhatja meg magát” – hívja fel a figyelmet Fodor Gabriella. Az a szék fog valószínűleg hosszú távon kiszolgálni majd minket, amelynek nem túl rövid vagy keskeny az ülőfelülete, nem túl alacsony a háttámlája, nem tapad ránk vagy csúszik az ülőfelülete, változtatható a magassága és van fejtámlája, esetleg kartámlája és előre-hátra dönthető. Sokan vágynak bőr székre, mert az a minőséget képviseli. Viszont télen hideg, nyáron meleg, és érdemes időről-időre kezelni a felületét, ezt is vegyük figyelembe a választásnál.
4. Vegyük körbe magunkat növényekkel
„A növények minden enteriőrt élettel telibbé varázsolnak. Válasszunk olyan példányokat, amelyek nem igényelnek különleges törődést. A dekoratív kaspókról se feledkezzünk meg, ezek egyszerűen feldobhatják az íróasztalunkat” – tanácsolja Fodor Gabriella. A fotók és személyes apróságok fontos kiegészítői lehetnek az íróasztalunknak. Azonban fontos, hogy ne vegyék el a helyet a munkavégzéshez szükséges eszközöktől és a figyelmünket se tereljék el. „A kevesebb több elve itt is érvényesül. Két-három tárgynál többet ne halmozunk fel az asztalon” – figyelmeztet a szakértő.
5. Időt álló bútor: drága, de megéri
A gyors, átmeneti megoldások helyett itt az idő, hogy megfontoljuk az időtálló, lakás berendezéséhez illeszkedő bútorok beszerzését. Pláne, ha a kényelmes és praktikus home office az álmunk. A minőségi bútorok ára elsőre talán borsosnak tűnhet, de a klasszikus és kényelmes darabok garantáltan hosszú ideig fognak szolgálni minket.
A kényelem és a praktikum mellett a home office műfaja hatékonyságot is kíván. Hogy mitől lesz gördülékeny az otthoni munkavégzés, arról ebben a cikkben írtunk hosszabban.