Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának Döntéslaborja egy kérdőív kitöltésére ösztönöz koronavírus témában. Ebből kiderülhet, hogy miért vagy éppen miért nem sikerül a kormány által is szorgalmazott társas távolságtartás hosszútávú betartása.
A koronavírus-járvány egyik leghatékonyabb megelőzése a social distancing, magyarul társas távolságtartás. Ehhez az kell, hogy lehetőleg minden ember a minimumra csökkentse a társas érintkezését. Könnyen betartható dolognak tűnik, de mégsem az.
Pedig az elmúlt időszakban számos infografika és tanulmány született meg arról, hogy a társas távolságtartás miként segíthet csökkenteni a járvány terjedését. Annak ellenére, hogy ez bizonyítottan hatásos, mégis úgy tűnik, hogy az ázsiai országokat leszámítva, a világ legtöbb nemzetének csak nagyon kis ideig sikerült betartania az ehhez fűződő egyszerű szabályt, azaz hogy kerüljük a társainkat.
A kérdőív ezen a linken érhető el.
A társas távolságtartás-tanulmány elvégzése érdekében az Eötvös Lóránd Tudományegyetem kutatócsoportja a világ minden tájáról várja a résztvevőket. A kérdőív kitöltése mindössze 5 percet vesz igénybe és természetesen minden válasz teljesen anonim. Az ELTE kérdőívének kitöltésével talán egy lépéssel közelebb a szakértők közelebb kerülhetnek ahhoz, hogy megértsék, az egyes emberek miért hajlamosabbak ezen intézkedések betartására, mint mások.
Egy szintén koronavírus témában lefolytatott kutatás alapján a magyarok egyharmada arra számít, hogy a COVID-19 koronavírus 4-6 hónapon belül véget ér, 5 százalék szerint viszont 12 hónapnál is tovább tart, derült ki a reprezentatív felméréséből. A kutatás arra is rávilágított, hogy rövid idő alatt jelentősen megváltoztak a fogyasztási szokásaink.