Toyota Proace City Verso Király viktor radisics milán
Király Viktor Toyota márkanagykövetként vállalta el az új Proace népszerűsítését

Igazán különleges reklámanyagot kapott a napokban hazánkban is megjelenő Toyota-modell, a nagycsaládosok számára kínált Proace City Verso. A japán cég hazai képviselete ugyanis Radisics Milán magyar fotóst kérte fel, hogy készítsen egyedi fotósorozatot a modellről. A Radisics Milán számára megfogalmazott szempont nagyon egyszerű volt: szabadon engedni a fantáziát, és a művészet eszközeivel, újrafogalmazni a teret, ábrázolni annak kitágulását.

Toyota Proace City Verso – Tágítsd ki a teret

Toyota Proace City Verso fényfestés radisics milán

Így született meg a Tágítsd ki a teret fotósorozat, amelyben a fotós a különleges fényfestés technikáját választotta, hogy kitöltse a teret és látványosan bemutassa a színes, sok funkciós, azóta már hazánkban is kapható járművet.

A fényfestésnek több változata van, jelen esetben ez egy fotográfiai technika, melynek során hosszú expozíció alatt fényt „festenek” vagy „rajzolnak” a fotóra egy kézben tartható fényforrással. A fénnyel festés azért különösen népszerű fotós tevékenység, mert viszonylag könnyen érhetők el vele nagyszerű eredmények, kevés speciális felszerelés szükséges hozzá, és igazán különleges képeket produkálhatsz. A magyar fotós által készített látványos képeket az alábbi galériában tekinthetitek meg:

A fotózáson a Toyota egyik márkanagykövete, Király Viktor is a kamera elé állt. A nemzetközi szinten is ígéretes karrier előtt álló énekes és felesége éppen gyermeket várnak. Utalva a babavárás izgalmaira a Király Viktorról készült, ciklámen és királykék színvilágú képnek Radisics Milán a “Lány, vagy fiú?” címet adta. A fotózásról hangulatos werkfilm is készült, amin láthatjuk, hogyan készül a látványos fényfestés:

Radisics Milán, fotóművész

Radisics Milán Budapesten élő szabadfoglalkozású fotós, művész, grafikus. A vizuális történetek kreálásában kombinálja a képzőművészetet és a zsurnalisztikát. Képeivel folyamatosan kutatja az ember és a természet kapcsolatát és azok hatását a környezetre, akár a földről akár a levegőből.

A magyar fotós a National Geographic külsős munkatársa, többszörösen díjazott a hazai sajtó- és természetfotó pályázatokon, és több külföldi elismeréssel is rendelkezik. Egyebek között a 37. Sajtó Fotó fődíjasa és díjazott a POYI-n a Water.Shapes.Earth hosszútávú projektjével is.

Ha téged is érdekel a fotóművészet, esetleg hobbi fotósnak tartod magad, olvasd el az alábbi cikkünket, amelyben arról írtunk, hogy a Közlekedési Múzeum a koronavírus-járvány alatt „járvány és közlekedés” témában várja az olyan képeket, amelyek bemutatják, hogyan változott meg a közlekedésünk a járvány alatt.