Az autózárnyitó tanácsai: dupla kulcs vagy kivezetékelés

A probléma megelőzhető egy kis előretekintéssel: az első, hogy legyen két kulcs az autóhoz. Az egyiket tartsuk egy biztonságos helyen, távol a másiktól – akár a párunkra is rábízhatjuk. Az autózárnyitó szakértő másik tanácsa, hogy vezetékezzük ki az autót, vagyis egy plusz kábelt húzzunk ki az autón kívülre, hogy elérhető legyen az autó zárt állapotában is, így az akkumulátort könnyebben fel tudjuk tölteni.

betört üveg
Kézenfekvőnek tűnik betörni az ablakot, de nem ez a legjobb megoldás; fotó: Freepik/jannoon028

Nem érdemes betörni az ablakot

Bár megoldási kísérletből sokféle létezik, nem mindegyik működőképes. Sokan betörik az ablakot, mert azt hiszik, ha nem megy az autó kinyitása, akkor ez egy olcsó és gyors módszer. Pedig törött ablakú kocsival nem lehet közlekedni, sőt, a tárolását is meg kell oldani. Nyílt utcán nem parkolhatunk vele, akkor bárki feltörheti. Vagyis lehet, hogy az autóba villámgyorsan be tud szállni a tulajdonos, de ezzel a problémája még nem oldódott meg, hiszen egy másikat idézett elő vele. Szabó tapasztalatai szerint az is megtörtént már, hogy a kint rekedt autósok szóltak barkácsolásban jártas ismerőseiknek, esetleg YouTube-videók segítségével próbáltak bejutni a kocsijukba. Mások az autómentőket hívják, de ők sem tudnak mindig segíteni, csak annyit tehetnek, hogy egy dróttal benyúlnak és meghúzzák a kilincset. De ez nem működőképes kísérlet az összes autónál, ráadásul az autót is összekarcolhatják közben. A legjobb megoldás az, ha olyan szakembert hívunk, aki kifejezetten autózárakkal foglalkozik.

Évek óta téma az autóiparban a slusszkulcs kiiktatása, ha minden igaz, már nem kell sokat várni és akár a mobilunkkal is nyithatjuk/zárhatjuk a kocsit. Persze, ahogy a kulcsról, úgy a telefonunkról is megfeledkezhetünk, az emberi faktort tehát nem lehet kiiktatni a jövőben sem.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2
3