Hogyan készíts forralt bort?
Két ismert módja is létezik a forralt bor készítésének. Az első talán ismertebb: az összes hozzávalót tedd egy lábasba, majd lassú tűzön, gyöngyöztetve főzd kb. 20 percig. Vigyázz, ne főzd el az alkoholt!
A második módszer intenzívebb, koncentráltabb ízeket eredményez. Egy kevés bort forralj fel a cukorral – vagy más édesítővel – és a fűszerekkel, főzd szirupossá. Add hozzá a többi bort, majd az előbbi módszerhez hasonlóan főzd szép lassan, gyöngyöztetve. Bármelyik módszert is választodk, a további szeszes italt csak a felszolgálás előtti utolsó pillanatban add hozzá, hogy ne illanjon el belőle az alkohol. A dekorációról se feledkezz meg, persze ne azokat a fűszereket és citrushéjakat használd, amelyekkel készítetted az italt.
Így fűszerezd
A leggyakrabban felhasznált fűszerek között is toplistás a fahéj és a szegfűszeg, de ízlés szerint adhatsz még hozzá gyömbért, csillagánizst, szegfűborsot, kardamomot, szerecsendiót és vaníliát. És mi a helyzet a citrushéjakkal? A csinos narancshéj nem csupán díszítésre jó, add nyugodtan a keverékhez! A citrom- vagy narancshéj jól kiegészítik a fűszereket, a keserű íz kiegyensúlyozására keverj az italhoz cukrot, mézet vagy juharszirupot.
Tipp: Használj egész fűszereket, ugyanis forralás után ezeket könnyedén el tudod távolítani az italból, és nem szükséges leszűrni majd a bort.
Mit kezdhetsz még a forralt borral?
Ha abba a furcsa helyzetbe kerülsz, hogy nem fogyott el az összes forralt bor, ne ess kétségbe! Ha sonkát vagy más egyben készült húst sütsz, használd mázként, sütés közben kenegesd át vele többször a készülő ételt. Amennyiben inkább édes ízre vágysz, párolj benne télies gyümölcsöket, például almát vagy körtét. A bort ilyenkor akár sziruposra is főzheted a finom ragacsos hatásért.
Forrás: Ízes Élet/lovefood