Közel kétezer ember költözik a különleges településre

Már jövőre elkezdik felépíteni azt a várost, amelyben a Toyota valós, de kontrollált körülmények között tesztelheti azokat a kísérleti mobilitási technológiákat, amelyek csak néhány évvel vagy akár évtizeddel később válhatnak piacéretté. A „szőtt város” (woven city) néven emlegetett település 70,8 hektáron terül majd el a Fudzsi-hegy lábánál. Tervezésére pedig nem kisebb nevet kértek fel, mint a dán Bjarke Ingelst, aki a Google új főhadiszállását, valamint az újjáépülő World Trade Centert is megálmodta.

jovo városa toyota aerial_v002_v3-scaled (1024x538)
Ebben a városban az emberek, az épületek és a járművek egytől egyig mind kapcsolatban állnak

A jövő városa projekt költségvonzatairól egyelőre nem nyilatkozott a Toyota. Hozzáértők becslései szerint a beruházás értéke több milliárd dollárra rúghat. Nem egyszerű makettvárosról van szó! A Toyota kezdetben mintegy kétezer embert – mérnököket és családjaikat, nyugdíjasokat, kereskedőket – költöztet be. Valamint vendéglakásokat hoz létre, ahol elszállásolhatja a városba érkező kutatási és üzleti partnereit. Később, a projekt előre haladtával akár növekedhet is a népesség.

toyota varos látkep overhead_courtyard-scaled (1024x576)„Ha tiszta lappal indulva, a semmiből építünk fel egy várost – még ha ilyen kicsit is –, lehetőségünk nyílik a modern technológiákat eleve beépíteni a település infrastruktúrájába – nyilatkozták a projektért felelős vezetők a Las Vegasban, a CES szórakoztató elektronikai kiállításon megrendezett sajtótájékoztatón. – Egy olyan környezetben, ahol az emberek, az épületek és a járművek egytől egyig mind kapcsolatban állnak, és szenzorok, illetve adatátvitel segítségével kommunikálnak egymással, nemcsak virtuális formában, de kézzelfogható valójában is tesztre foghatjuk a hálózatba kapcsolt mesterséges intelligencia alapú technológiákat.”

A cikk a következő oldalon folytatódik.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1
2
3