Digitális bankkártya után jön a digitális jogosítvány! Mostantól ugyanis már nem csak a bankkártyákat, hanem a jogosítvány is hozzáadható az Apple Wallet pénztárca alkalmazáshoz. Tipp: Digitalizáció ide vagy oda, továbbra is papír alapon dokumentálunk
Jogosítvány online formában? Az Apple megcsinálta!
Az új frissítés főleg azok számára fog kedvezni, akik egyébként is iPhone készülékükkel vagy Apple karórájukkal fizetnek a vásárlások során. A tech-óriás bejelentette, hogy csak a kijelölt államok jogosítványait, valamint személyi igazolványait lehet majd hozzáadni a pénztárcához. Az Apple jelenleg is azon dolgozik a különböző államokkal, hogy minél több helyen lehessen alkalmazni a frissítést.
Egyelőre Arizona és Georgia az egyetlen olyan államok, ahol elfogadják a valódi iratok digitális változatát. A közeljövőben Iowa, Kentucky, Oklahoma, Utah, Connecticut és Maryland is engedélyezni fogja ezt a megoldást. A Transportation Security Administration (TSA) is együtt dolgozik az Apple-lel, és nagy eséllyel majd a reptereken is elfogadják majd a digitális személyazonosítás ezen formáját.
Az Apple elmondása szerint a jogosítványok bemásolása a telefonba hasonló módon történik, mint a bankkártyáknál. Csak a kamera elé kell tartani az iratokat és az automatikusan bemásolja a pénztárcába. Azonban minden egyes ilyen műveletnél a felhasználónak muszáj selfie-t készítenie, hogy azonosítsa önmagát. Ezek után az adatokat elküldik az államnak engedélyezésre, majd miután elfogadták őket, bármelyik eszközre szabadon felvihetik az iratokat.
Pénztárca? Felesleges!
„Azért fontos lépés a jogosítvány, valamint a személyi igazolvány hozzáadása az Apple Wallet-hez, mert így szeretnénk elérni, hogy az embereknek ne kelljen a valódi pénztárcáikat magukkal vinniük mindenhova” – mondta Jennifer Bailey, az Apple Pay és Apple Wallet alelnöke. – „Nagy örömmel tölt el minket, hogy mind a TSA, mind az államok azon dolgoznak, hogy minél több helyen elfogadják az új frissítést, és megkönnyítse az utazók életét. Már több állammal is egyeztetünk, és jelenleg is azon dolgozunk, hogy a jövőben a világ bármely részén élni tudjanak a lehetőséggel a felhasználók.”
Ezek a cikkeink is érdekelhetnek:
- Skype-nagymama és Messenger-nagypapa: köztünk élnek és egyre többen vannak
- Az ország első okosplázája helyetted intézi a parkolást
- Mikrofon és hangszóró is van a thai olimpikonok okosmaszkjában
- Végre itt a YouTube Shorts, készíts vele látványos, rövid videókat!
Forrás: motor1.com