online bántalmazás
A nyár folyamán fokozottabb a fiatalok online jelenléte és így a bántalmazás lehetősége is

A cyberbullying, vagyis az online bántalmazás az egyik legkomolyabb veszély, ami a gyerekeket a fejlett világban, így Magyarországon is fenyegeti. A netes abúzus tragédiához, valamint súlyos traumákhoz vezethet, amelyek megkeserítik a gyermek, a család és közössége egész későbbi életét. A helyzetet nehezíti, hogy a gyermekvédelmi rendszer nem, vagy gyakran nem időben ismeri fel az online bántalmazást, és így nem, vagy csak késéssel tud beavatkozni. A bűncselekmény nehezen bizonyítható, az elkövetők gyakran felelősségre vonás nélkül élik tovább az életüket, áldozat egyáltalán nem tud, vagy mer segítséget kérni.

A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány és az UNICEF Magyarország a Generali támogatásával kampányt indított, hogy felhívja a figyelmet az internetes zaklatás jelenségére és arra, hogy elérhető segítség a Kék Vonal által biztosított 116111-es ingyenes telefonszámon. A #nemvagyegyedül kampányból a felnőttek is megtudhatják, hogy miért nagyon veszélyes a cyberbullying. Többek között ezek miatt:

1. Nem lehet elválasztani egymástól az online és a valós világot

Ami a digitális térben történik, legalább annyira fáj és traumatizál, mint ami a fizikai környezetben. Gyakran az online bántalmazás a valódi bántalmazás kísérője: akit például csúfolnak az iskolában, azt gyakran a közösségi médiában is szekálják.

A cikk a következő oldalon folytatódik. 

1
2