Cukordisznó, Németország
A németeknél szintén a disznó a gazdagság szimbóluma, hiszen kitúrja a szerencsét. Ahhoz viszont, hogy ránk mosolyogjon az új évben a szerencse, nem szükséges ennünk belőle. Az említett étel sem húsos fogás, hanem desszert, ugyanis cukros mandulapasztából készítenek disznó formájú édességet.
Whiskey, Skócia
Végre valami, amivel koccintani is lehet! Skóciában az első embernek, aki átlépi a házigazda küszöbét, hoznia kell magával ajándékot. A tradicionális ajándékcsomagban a skót ital boldog évet jelez előre, a black bun nevű fűszeres-gyümölcsös sütemény bőséget, az egy darabka szén pedig a melegséget szimbolizálja. Különösen hatékonynak tartják az ajándékokat, ha magas, jóképű férfitől kapják a háziak az év első napján.
Tang yuan, Kína
Édes rizsgombócok töltve édesbabkrémmel, szezámkrémmel, cukorral, magokkal vagy gyümölcsökkel. A kínai újévkor fogyasztják február 16-án, gyömbéres szirupban kerül az asztalra. Esküvőkön és egyéb ünnepségeken is fel szokott bukkanni. Azért fogyasztják, mert a neve ugyanúgy hangzik, mint az egység szó, azaz a család egységét jelképezi. A kínai konyháról ebben a cikkünkben írtunk bővebben.
Kuku sabzi, Irán
Egyfajta frittata, amely tojásból és friss fűszerekből készül, és a Nowruzra, vagyis a perzsa újév első napján – a tavaszi napéjegyenlőségkor (március 21.) – fogyasztanak. Az étel bőséget és termékenységet szimbolizál az eljövendő évre.
Forrás: Ízes Élet/the culture trip