toyota startup dij verseny

A Toyota és az ISDI üzleti főiskola az ISDI Accelerator segítségével létrehozta a Toyota Startup Díjat. Ez a vetélkedő azoknak a mobilitási cégeknek szól, amelyek innovatív megoldásokat kínálnak arra, hogy a fogyatékkal élők miként mozoghatnak szabadabban, illetve hogyan könnyíthető meg a mindennapi életük.

Innovatív és sokszínű mobilitást díjaz a Toyota Startup versenye

A jelentkezők közül nyolc startup cég kap majd meghívót a 2020. február 24-26. között, Barcelonában megrendezendő döntőbe, ahol a 4YFN rendezvényen, a Toyota standjánál bemutathatják termékeiket és szolgáltatásaikat. Majd egy különleges zsűri dönt arról, melyik megoldást tartja a legkiválóbbnak. A győztesek bekerülnek a Toyota Accelerator Programba.

startup iroda munka otleteles
Nyolc projekt jut a barcelonai döntőbe; Pixabay/StartupStockPhotos

Az egyik fő kiválasztási kritérium szerint az alábbi három terület valamelyikével kell foglalkozniuk:

• Társadalmilag inkluzív mobilitás: olyan mobilitási megoldások, amelyek a fogyatékkal élők, az idősek és a gyerekek, illetve az elővárosi lakosok ki nem elégített mobilitási igényeit szolgálják. Az autógyártó egyébként maga is fejleszt olyan járműveket, amelyek megkönnyítik a kerekesszékes utasok közlekedését: a Tokiói Olimpián a Toyota első akkumulátoros elektromos járműve – az e-Palette Tokyo 2020 változata – a személyzet és a sportolók szállításában vesz majd részt, valamint köröz az olimpiai és a paralimpiai faluban.

• Hozzáférhetőség: innovatív elképzelések, amelyek jobban hozzáférhetővé teszik a mobilitási megoldásokat, ezzel is szolgálva “Mobilitást mindenkinek!” elvet.

• Sokszínű mobilitás: Új termékek, szolgáltatások, eszközök, technológiák és/vagy üzleti modellek kifejlesztése, amelyek hozzájárulnak a “Mobilitást mindenkinek!” elv megvalósulásához.

Barcelonában lesz a döntő

A pályázó startupok január 26.-ig adhatják be jelentkezésüket a következő honlapon: http://toyotastartupawards.com/ A Toyota és az ISDI Accelerator szakembereiből összeállított zsűri tehát maximum nyolc olyan projektet választ ki a jelentkezők közül, amelyek bejutnak a Toyota Startup Díj döntőjébe és a Toyotával közösen megjelennek a 4YFN rendezvényen.

A Toyota hozzávetőleg 3700 mobilitási eszközzel és/vagy járművel áll majd a az olimpia rendelkezésére. A hivatalos flotta közel 90 százaléka elektromos hajtású lesz. Készülnek olyan segédeszközökkel is, amelyek például beemelik az utasokat az üléseikbe. Nézzük, melyek lesznek a legizgalmasabb járművek!