Lexus Holdküldetés (Yung Presciutti)

A Lexus emblémáját formázó szárnyak, az orsó alakú hűtőmaszk kontúrjait követő központi törzs és a világűrt visszatükröző, folyékony fémszerű burkolat: az űrrepülőgép a Föld és a Hold közötti távolság (átlagosan 384 402 kilométer) áthidalására szolgál, és nem igényel külön leszállóegységet.

lexus-lunar-mission-y.-presciutti

Lexus Hold versenyautó (Yung Presciutti)

Miután megérkezett, az űrrepülőgép pilótája ebben a különleges homokjáróban fedezheti fel a Holdat. A csekély gravitációjú környezetben hatalmas ugratásokra képes a jármű, amelynek kerekei speciális hatszögletű idomokból épülnek fel, pilótafülkéje pedig körben üvegezett, így a vezető minden irányban akadálytalanul gyönyörködhet új otthonában.

lexus-moon-racer-y.-presciutti

Lexus Holdjáró (Yung Presciutti)

A modern villanyautók felépítését kiindulási alapnak tekintő szerkezet alsó fele tartalmazza a hajtómodult a kerekekkel, a felső pedig egy vezető- és lakóegység, amely leszerelve egy későbbi holdbázis kiindulási alapjául szolgálhat. A tervezőre minden bizonnyal hatással volt a Toyota és a japán űrkutatási hivatal közös projektje, a holdjáró szabadidőjárműként aposztrofált lakó- és kutatójármű.

lexus-lunar-y.-presciutti

Egyelőre nem a Holdat, mindössze a légi közlekedést célozza a Porsche és a Boeing közös projektje: egy prémium városi légi járművet fejlesztenek közösen. Az Uber és a Hyundai pedig egy elektromos meghajtású, majdnem háromszáz kilométer per órás végsebességű, négy ember szállítására képes repülő taxi tesztelését kezdi meg idén.

Fotók: Lexus

1
2
3