Hosszú évtizedek után ismét teljes pompájukban tornyosulnak a város fölé az Erzsébet-híd pesti lábánál található tükörszimmetrikus Klotild-paloták. A déli épület, amelyet a köznyelv Matild palotának becéz, 5 éves átalakuláson esett át, és már büszkén állhat „testvére” mellett. A megújult „hölgy”, most 130 szobás luxusszállodaként, világhírű gasztro-hotspotként és a város egyik legimpozánsabb találkahelyével várja a vendégeket. Tipp: A Versailles-i kastélyban aludnál? Már ezt is megteheted, ha ki tudod fizetni
Újabb luxusszállodával bővült Budapest kínálata
A Matild Palota vendégei 111 elegánsan berendezett signature szoba és 19 lakosztály közül választhatnak, amelyek többsége gyönyörű kilátást biztosít Budapest városára és a Dunára. A szálloda 4 vendégszoba-kategóriát kínál, amelyek mindegyike a Főhercegné érdeklődési köréből, életstílusából és a 20. század eleji Budapestből merített ihletet.
A legtöbb vendégszoba belmagassága meghaladja a 4 métert is. A szobákat – a magyar kultúra előtt fejet hajtva – finoman kidolgozott, kézműves, népi motívumokkal díszített fejvégek, tradicionális magyar, halszálka mintás parketta és Magyarország hagyományos termálfürdőit idéző, spa-stílusú fürdőszobák ékesítik.
Az egész épületben felbukkannak a türkiz, az arany és a réz árnyalatok, melyek átgondolt palettája Budapest ikonikus épületeinek valamint jellegzetes háztetőinek színárnyalatait tükrözik vissza. A szálloda számos egybenyitható szobát is kínál a több generációt felölelő családi kalandokhoz. Tipp: 5 extrém szálláshely, ahol a természet valóban csak karnyújtásnyira van
A következő oldalon az izgalmas loft és torony lakosztályokat is megismerheted.
Elegáns torony lakosztály és fiatalos loft szobák
Igazán egyedülálló élményt kínálnak a palota tetőterében található Loft vendégszobák, amelyek végtelen kilátást nyújtanak Budapestre a hatalmas, lejtett ablakokon keresztül. A kortárs modern dizájn, valamint a színes vintage bútorok és műalkotások eklektikus elegye a Főhercegné művész barátai előtt tisztelegnek, akik gyakorta tették tiszteletüket az impozáns palotában.
A Matild Palota ékköve az ötödik emeleten található háromszintes Crown Tower Suite, amely saját, 48 méteres tornyával egyedülálló Magyarországon. A toronyból lélegzetelállító, 360 fokos panoráma nyílik az egész városra. A Maria Klotid Royal Suite kialakítása pedig újabb szintre emeli a fejedelmi eleganciát. A lakosztály a Főhercegné privát apartmanját idézi meg tágas hálószobájával, fürdőszobájával, nappalijával és külön dolgozószobájával, valamint elegáns csillárjaival és kézzel készített üvegmozaikjaival.
A palota tetején található Budapest legrejtettebb italbárja, a The Duchess. Ide titkos bejáraton keresztül visz fel az út, privát liftek repítik fel a vendéget a magasba, ahol csillogás, gasztronómia, koktélok és válogatott zenék misztikus világa és persze a lenyűgöző budapesti panoráma fogadja az érdeklődőket. A ház földszintjén pedig a világhírű osztrák séf, Wolfgang Puck szakmai irányításával megnyílt Európa első Spago étterme, amelynek konyháját a nemzetközi inspirációkkal elegyített kaliforniai gasztrotrendek jellemzik. Ez is tetszeni fog: Hihetetlenül népszerű a Budapest szívében is megtalálható divatos hostel
A cikk a következő oldalon folytatódik. Lapozz, és ismerd meg a Klotild-paloták történetét.
Klotild és Matild Budapest legidősebb ikrei
A Matild palota valójában egy épületkettős, a Klotild-paloták egyik fele. A Budapest V. kerületében, a Ferenciek terén a Rákóczi út két oldalán található tükörszimmetrikus épületkettős az Erzsébet-híd jelképes kapuját alkotja.
Az 1902-ben épült paloták a századfordulón meglehetősen innovatív épületnek számított, és a mai napig Budapest városának egyik legismertebb épületei. A Korb Flóris és Giergl Kálmán által tervezett neobarokk paloták felkerültek az UNESCO világörökségi listájára is, megőrzendő a Klotild Mária szász-koburgi és gothai főhercegné védnöksége alatt létrehozott gyönyörű palotapárt. Az Erzsébet-híd kapujaként tündöklő díszes épületek eredetileg kávéházaknak, üzleteknek, galériáknak, valamint a felsőbb szinteken lakásoknak adtak otthont.
Sokan úgy tudják, hogy az egymással szemben álló ikerpaloták egykor egy ikerpár, Klotild és Matild tulajdonát alkották. A két hölgy közül azonban egyedül Klotild létezett, a főhercegné személyében. Feltehetően a két név jól hangzó szóvégi összecsengése miatt terjedt el a köznyelvben a Klotild és Matild paloták elnevezés, írja a Portfolio.
Az alábbi cikkek is érdekelhetnek, ne hagyd ki őket:
- Ez lett Magyarország legjobb városi luxusszállodája!
- Északi-sarki iglu is van a világ TOP 5 legdrágább hotelszobája között
- Íme a Jéghotel, a világ egyik legizgalmasabb szállodája
Forrás: Turizmus Online, Fotók: Marriott.com, Booking.com