Kezdőlap Style&Trend Trend 5 tipp szülőknek a karácsonyi ajándék kiválasztásához

5 tipp szülőknek a karácsonyi ajándék kiválasztásához

(Fotó: Kaboompics)

Az ajándékozás a feltétel nélküli szeretet kifejezőeszköze, éppen ezért a szülő számára gyakran fejfájást okozhat, mit tegyen a fa alá, ami méltóképp kifejezi ezt az érzést. A Mindennapi Pszichológia Magazin főszerkesztője, dr. Tárnok Zsanett klinikai szakpszichológus az alábbiakban öt tippet ad arra, hogy a szülők mire figyeljenek a karácsonyi ajándék kiválasztásakor. Tipp: Mennyire fenntartható egy magyar család karácsonya? Most kiderül!

1. Meglepetés hosszabb távra

Gyerek esetében fontos a kézzelfogható ajándék, amely az adott pillanatban is nagy jelentőséggel bír számára, mosolyt, örömöt csal az arcára. „Ugyanakkor érdemes tudni, hogy a nagyobb gyerekeket már jobban érdekli, hogy hosszabb távon mekkora értéket képvisel a kapott ajándék, legyen az pl. színházbérlet, utazás” – mondta el dr. Tárnok Zsanett. Ajándékozz fesztiválbérletet: VOLT Fesztivál 2022: A Muse és a The Killers is fellép jövőre Sopronban vagy Hatalmas bulival és a legnagyobb világsztárokkal tér vissza 2022-ben a Sziget!

2. Drága vagy olcsó karácsonyi ajándék?

Aki ajándékot vásárol, sokszor azt gondolja, hogy a drágább ajándék nagyobb figyelmet sugall, de a gyerekek általában nem kapcsolják össze az árat a szeretet vagy a megbecsülés jelével. Esetükben maga az ajándék a legfontosabb.

3. Nem kell mindig egyediben gondolkodni

Téves gondolat, hogy a jó ajándékozó csak változatos és különleges ajándékot adhat. Olykor egyáltalán nem érdemes ragaszkodni az egyediséghez. Néha a gyerek olyasmire vágyik leginkább, amit a barátai is szeretnének, vagy ami sokaknak megvan, amit kortársai menőnek tartanak. „Különösen a kamaszok gyakran jobban értékelik azokat a dolgokat, amiket kifejezetten kérnek, mint a váratlan ajándékokat, ám ebben az esetben is érdemes megőrizni a meglepetés erejét” – tanácsolja a szakértő. Tipp: Mobilt kért a gyerek karácsonyra? Tippek az első telefon vásárlásához

A cikk a következő oldalon folytatódik.

4. A közös érdeklődés megkeresése

(Fotó: Racool_studio/Freepik)

Érdemes abban a témakörben választani ajándékot, ami a szülőt és a gyereket egyaránt érdekli. A közös érdeklődés megkönnyíti a vásárlást, a meglepetés nagyobb valószínűséggel tetszik majd a gyereknek is, ezek az ajándékok pedig hosszabb távon erősítik a közös élményeket és a kapcsolatot.

5. Nem érdemes túlgondolni

Dr. Tárnok Zsanett szerint megnyugtató tény, és ezt számos kutatás is bizonyítja: ritkán fordul elő, hogy valaki igazán rossz ajándékot kap. Ennek az az oka, hogy valójában nem maga az ajándék, hanem az erőfeszítés számít. A gyerek értékeli, ha a szülő érezhetően időt és energiát fordított arra, hogy örömet szerezzen neki, és ez akkor is így van, ha egy kevésbé kívánatos ajándékot kapott.

Az alábbi cikkek is érdekelhetnek, ne hagyd ki ezeket sem: