Kezdőlap Style&Trend Beauty Mutatunk egy egyszerű arcápolási rutint a maszkne ellen

Mutatunk egy egyszerű arcápolási rutint a maszkne ellen

A jelenlegi körülmények között bőrünknek fokozott hidratálásra van szüksége; fotó: Freepik/stockking

A vírushelyzet fokozódásával és az egyre szigorodó szabályozásokkal mindannyiunk életének szerves részévé válik a maszkviselés. Habár egyre inkább megszokjuk, egyre elviselhetőbbé válik számunkra, sokunk arcbőre még mindig küzd ellene. A folyamatos dörzsölés apró sérüléseket okozhat bőrfelszínünkön, amelyek amellett, hogy irritációt eredményeznek, könnyen beengedik bőrünkbe a baktériumokat, szennyeződéseket, amelyek pattanások, mitesszerek kialakulásához vezetnek. Nem is beszélve a maszkunkban kialakuló párás, meleg környezetről sem, amely könnyen kiütéseket és a pattanásaink, mitesszereink elfertőződését, begyulladását okozhatják a maszkunk által fedett területeken. A maszk egy ideig még biztosan velünk marad, mit tehetünk hát az esetleges kedvezőtlen hatásainak kiküszöbölésére? Károlyfi Edit, az AVON Szépségszakértőjének napi rutinját követve búcsút mondhatunk a maszknénak, és bőrünk ismét kifogástalan állapotában tündökölhet!

Reggeli arcápolás a maszkviselés előtt

A kozmetikusok és szépségszakértők nem győzik hangsúlyozni, hogy mennyire fontos bőrünk számára a reggeli a hidratálás. A jelenlegi körülmények között ez fokozottan igaz, hiszen amellett, hogy beköszöntött a hideg idő, a maszk alá rejtett arcbőrünk is intenzív hidratálást igényel. A maszkviselés következtében a kiszáradt, vízhiányos bőrön könnyebben jelennek meg apró hámsérülések, amelyek kedveznek a kórokozók elszaporodásának. Megfelelő ápolással és hidratálással erősíthetjük bőrünk természetes védekezőképességét és megóvhatjuk egészségét. Károlyfi Edit szépségszakértő olyan kozmetikumokat ajánl, amelyek kimondottan nyugtató, gyulladáscsökkentő hatással bírnak, és erősítik a bőr természetes védekező képességét.

A következő oldalon eláruljuk, hogyan fér meg egymással a maszkviselés és a sminkelés.

Sminkelési szabályok

Azokon a napokon, amikor biztosak lehetünk abban, hogy huzamosabb ideig fogunk maszkot viselni, érdemes ehhez igazítanunk sminkünket. Törekedjünk a maszk által fedett területek szabadon hagyására, fókuszáljunk inkább szemhéjunkra, szemöldökünkre, készítsünk szemhangsúlyos sminkeket. Amennyiben mégis ragaszkodunk arcunk alapozásához, részesítsük előnyben a könnyed BB krémeket vagy színezett hidratálókat a sűrű, erős fedésű alapozókkal szemben.

Egy erősebb alapozó a maszkunk alatt kialakuló párás levegő hatására eltömítheti pórusainkat; fotó: Freepik/pressahotkey

Maszkne ellen megfelelő maszkkal

Sokan divatkiegészítőként (is) tekintenek a maszkra, de pórusaink lélegzésének szempontjából nagyon fontos, hogy az a maszk milyen anyagból készül. Mosható maszkok tekintetében részesítsük előnyben a könnyű anyagból, például pamutból, selyemből készült maszkokat, hiszen ezek könnyebben szellőznek, kisebb eséllyel párásodik be a levegő alattuk. Mindemellett elengedhetetlen, hogy minden alkalommal tiszta, fertőtlenített maszkot hordjunk. A használt maszkokra korábban rárakódott szennyeződések táptalajként szolgálhatnak a mitesszereknek és pattanásoknak. Jó választás lehet 100%-ban légáteresztő pamut maszk, amelyet minden használat után magas hőfokon (60-90 fok) történő mosással és vasalással fertőtleníthetünk.

Fertőtlenítés útközben

A maszkviselés során érdemes fokozottan odafigyelnünk kezeink tisztítására és gyakori fertőtlenítésére, illetve ügyelnünk kell arra, hogy minél kevesebbszer érjünk arcunkhoz. Ha sűrűn igazgatjuk maszkunkat, illetve koszos kézzel tesszük ezt, akkor sok szennyeződést juttathatunk bőrünkre, amelyek könnyen előidézik a maszkne kialakulását. Legyen nálunk hidratáló, antibakteriális kézspray, amellyel útközben is egyszerűen fertőtleníthetjük kezeinket és óvhatjuk bőrünket a kiszáradástól.

Használjuk a boltokban is a kihelyezett fertőtlenítőket; fotó: Freepik/teksomolika

Otthoni teendők a maszkviselés után

Hazaérkezés után alaposan mossuk meg és fertőtlenítsük kezeinket, majd tisztítsuk meg arcunkat is, így minimalizáljuk a maszkne, a pattanások, gyulladások kialakulását. Ezt követően pedig jöhet a hidratálás! Egy intenzíven hidratáló éjszakai arcpakolás reggelre csodásan hidratálja és regenerálja a bőrt, így készítve fel a következő nap megpróbáltatásaira.