Koronavírus, korlátozások, pandémia. Szinte már az unalomig ismételt kifejezések. Nem csoda, hogy az embernek mindentől elmegy a kedve. Ám a fásult időszak ellenére sem tanácsos kihagyni a rutinnak számító edzéseket. A Fashion Days és a sportolók most pontosan ebben segítenek. Íme 5+1 tipp, amivel garantáltan jókedvű lesz az otthoni edzés!
Az otthoni edzés is lehet élvezetes
Itt a jó idő, ami egyértelműen azt jelenti, hogy hamarosan bizony itt van a bikiniszezon is. Természetesen ez egyelőre nagyon távolinak tűnik, ám mérdemes már most résen lenni, és készülni a beach body-ra. Noha konditerembe egyelőre nem mehetünk, és a csapatsportok is leálltak, ettől azért még lehetünk motiváltak. Mielőtt pedig úgy döntenél, unalmas otthon edzeni, olvasd el tippjeinket, amelyekkel biztosan te is izgalmassá teheted a különböző gyakorlatokat.
1. Otthon is legyünk fokozatosak
Béres Alexandra legfőbb tippje, hogy ne kívánjuk magunktól mindig a maximumot. Figyeljünk testünk jelzéseire! Ha túlhajtjuk magunkat az első néhány edzésen, akkor az hamar visszaüt, és a motivációnak annyi. A lényeg, hogy találjuk meg a számunkra ideális edzésrutint, amit rendszeresen be tudunk iktatni a napirendünkbe, legyen az akár online, vagy szabadban végezhető mozgásforma.
2. A tánc nyújtotta testi-lelki felüdülés
A zene gyógyító ereje nem újdonság, mozgással párosítva pedig a testi-lelki felüdülés tökéletes forrása lehet. Molnár Andi táncművész szerint tánccal minden könnyebb, hiszen az egy olyan színes és változatos mozgásforma, ami kikapcsol és eltereli gondolatainkat a hétköznapi bosszúságokról. Nem mellesleg partnerünket is bevonhatjuk az otthoni táncba, hiszen kettesben nem kell szégyenlősnek lennie, így nem marad kifogás. Mint minden sporthoz, a tánchoz is kényelmes viseletet válasszunk, olyan ruhadarabokat, amelyek nem gátolnak az önfeledt mozgásban.
A tippek a következő oldalon folytatódnak!
3. Közösségben az otthoni edzés is jobban megy
Túróczi Réka, azaz Irunmom szenvedélye a futás és a triatlon. Számára azonban egyik sem csupán egyéni sport, hanem közösségi elfoglaltság. Pontosan emiatt ösztönzi családja összes tagját is a mozgásra. A futás ugyanis bármely korosztálynak ideális, nincs extra felszerelésigénye, és a karantén időszakában szabadban végezhető családi aktivitásként is megállja a helyét. Réka arra bátorít mindenkit, hogy keressenek olyan sportot, amit minden családtag élvezettel űz, így a testmozgás mellett eleget tehetünk a társas kapcsolataink ápolásának is.
4. Tűzzünk ki célokat az otthoni edzés esetében is!
Sofron István válogatott jégkorongozó szerint a motiváció fenntartásának alapja az elérendő célok világos megfogalmazása, mely a későbbiekben aztán a szemünk előtt lebeghet. Kutatások is bizonyítják, hogy hajlamosabbak vagyunk tartani magukat a kitűzött fitnesz célhoz, ha versenyezhetünk másokkal, mely az aktivitáskövető applikációk és az okos karórák korában már pár kattintással megvalósítható.
5. Többször keveset, ez a lényeg
Tóth Dávid világbajnok, olimpiai ezüstérmes kajakozó visszavonulása után az evezőt futócipőre cserélte. (Tudtad, hogy Dávid éppen az aktuálsi A Nagy Ő?: Tóth Dávid, A Nagy Ő elárulta, mi alapján dönt az érte versengő nők között)
Sűrű napirendjébe igyekszik hetente minimum kétszer beiktatni a futást, és másoknak is ezt tanácsolja. Dávid szerint, ha nincs meg a kellő inger az otthoni edzés elkezdéséhez, akkor a fejlődés is elmarad. Sokan helytelenül a rendszerességet a kevesebb, de hosszabb futással próbálják meg kompenzálni, melynek eredménye az izomláz lesz. Szánjunk időt a sporttevékenységeink megtervezésére, ha kell, írjuk be a naptárba. Szabadban történő futáshoz válasszunk az időjárásnak megfelelő futócipőt és speciális futóruházatot, mely elvezeti a nedvességet, ezzel megelőzve a meghűlést.
+1. Hangolódjunk magunkra
Szappan Petra (Petraflow) jógaoktató megfogalmazásában a jóga a szabadság művészete. Egy önismereti út, ami segít könnyebben kapcsolódni önmagunkhoz és a minket körülvevő világhoz. A jógában az legjobb, hogy számos irányzata létezik, így mindenki megtalálhatja a saját személyiségéhez leginkább passzoló intenzitást. A jógaruházat kiválasztásánál a legfontosabb a rugalmasság, és törekedjünk arra, hogy elegendő mozgásterünk legyen az adott darabban.
További életmód cikkeinket is érdemes elolvasnod: