Hétvégén a Mikulás várja a gyerekeket a Széchenyi-hegyi Gyermekvasúton

Írta:
Drive Me Baby

Színes programokkal és ajándékokkal várják a gyerekeket Mikulás-nap alkalmából a Széchenyi-hegyi Gyermekvasút Csillebérc állomásán a hétvégén. Az alkalomból mindkét nap sűrített menetrend szerint közlekednek a vonatok budai hegyekben, a járványhelyzet miatt az eseményen való részvétel előzetes regisztrációhoz kötött. Ez is érdekelhet: Kihagyhatatlan ünnepi program: Karácsonyi csokoládéfesztivál Opatijában

Szombaton és vasárnap egyórás szabadtéri programra hívja a családokat a Gyermekvasút Mikulás a krampuszaival együtt. A gyerekeket vendégül látja a Mikulás saját ünnepi vasúti kocsijában. A programra látogatók készíthetnek karácsonyi képeslapot és karácsonyfadíszt, lesz üvegfestés, gyöngyfűzés és játékos vetélkedők a krampuszokkal. A gyerekek kipróbálhatják a hajtányozást, valamint fényképezkedhetnek a kiállított gőzmozdonnyal. A szervezők ennivalóval, forró italokkal várják az érdeklődőket.

 

A járványhelyzetre tekintettel a programokon résztvevők számát korlátozzák, ezért a rendezvényre előzetes regisztráció szükséges, ahol az idősávot is ki kell választani. A központi rendelkezéseknek megfelelően a Gyermekvasút járművein és állomásain, így a rendezvény helyszínén is, kötelező maszkot viselni a hat év felettieknek. Bővebb információ és a programra jelentkezés, valamint a vonatok menetrendje a www.gyermekvasut.hu weboldalon keresztül érhető el.

Aktuális híreinket az alábbi címekre kattintva találod:

Drive Me Baby

Friss

  • Teszt

Ford Tourneo Custom, a csillogó kék bálna – ilyen amikor egy kisbusz stílusikon lesz

Robusztus „kisbusz” a kategóriához passzoló méretekkel, de mégsem szögletes hanem ízlésesen formás. De tudjátok, mi…

2026. 04. 17.
  • Autók

Magyar siker a Nordschleifén: Alig debütáltak, máris győzelem: magyar pilótával robbant be a Gamota Racing a Zöld Pokolba

A 2026-os szezon egyik legfrissebb, mégis máris legtöbbet beszélt újonca a Gamota Racing, amely a…

2026. 04. 17.
  • Autók

Tesla FSD Európában: zöld lámpa, de még messze az „önvezető” álom

Az engedély megvan, de a valóság árnyaltabb Úgy tűnik, Európa végre megnyitotta az utat a…

2026. 04. 17.
  • Autók

Elektromos forradalom Kecskeméten: gyárlátogatással egybekötött modellbemutatón jártunk

Kecskeméten jártunk a Mercedes-Benz gyárában, ahol egy nap alatt egészen világossá vált: az autóipar jövője…

2026. 04. 16.
  • Hírek

VW rajongó vagy? Érdekelnek a múlt ikonikus tárgyai, a jelen nézőpontjai? Irány az Allee!

A technológia és design fejlődésének generációs történetét április 18-án ingyenes VW kiállítás mutatja be az…

2026. 04. 16.
  • Hírek

Közel félmillió kilométeres Prius bizonyítja: nem kell félni a sokat futott autóktól

A megfelelően karbantartott modellek esetében a nagy futás sokszor nem hátrány, hanem épp a tartósság…

2026. 04. 15.