Kezdőlap Style&Trend Trend Életmódváltás? Ez a néhány egyszerű lépés segít a céljaid elérésében

Életmódváltás? Ez a néhány egyszerű lépés segít a céljaid elérésében

(Fotó: Freepik)

Az életmódváltás sokakat foglalkoztat, de sokan nem mernek belekezdeni, pedig már néhány alapvető szokás megváltoztatásával is jelentős eredményeket érhetünk el. Éppen ezért életmódváltásba fogni sosem késő, a befektetett munka pedig mindig meghozza gyümölcsét: egészségesebb hétköznapok, fogyatkozó pluszkilók és ellenállóbb szervezet lesz a jutalmunk.

Ha ezt a nyarat szántuk életmódunk átalakítására, június első hetében épp itt az ideje belekezdeni. Jó hír, hogy a tavaszi-nyári időszak az egyik legszerencsésebb, hiszen rengeteg friss, szezonális zöldség és gyümölcs áll rendelkezésünkre, ráadásul a meleg időben nem is kívánunk sokat (és nehezen emészthető ételeket) enni.

1. Kezdjük az alapokkal!

(Fotó: Freepik)

Az életmódváltás a hűtőszekrény és a kamra polcainál kezdődik. Nézzük át, mi fér bele új életmódunkba, az egészségtelen, hizlaló alapanyagoknak intsünk búcsút. A felszabaduló helyre pedig jöhetnek új barátaink: töltsük fel a raktárkészletet zöldségekkel, gyümölcsökkel, fehér húsokkal, halakkal, hüvelyesekkel, olívaolajjal, teljes kiőrlésű gabonafélékkel.

2. Változtassunk a főzési szokásainkon!

Ha idáig bő olajban sütöttünk, próbáljuk ki, hogy a serpenyőt épp csak egy egészen kevés sütéshez alkalmas olívaolajjal kenjük ki. Vásároljunk sütőzacskót, hiszen ebbe egy csepp zsiradék sem szükséges, és kóstoljuk meg az eddig olajban sütött ételeket sütőben készítve.

A következő oldalon további alapvető életmódváltás-tippeket olvashattok.

3. Rost, rost és még egy kis rost

A hüvelyesek említése kapcsán sokakban felmerülhet, hogy vajon nem okoz-e gondot a viszonylag magas kalóriatartalmuk. Valóban nem nevezhetők energiaszegénynek, ám elegendő belőlük kis adagot fogyasztani, ugyanis a sok rostnak köszönhetően hamar eltelítenek. Ezen túl pedig tele vannak vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Persze nem muszáj folyamatosan lencsét vagy csicseriborsót enni, a gyümölcsök, a zöldségek és a teljes kiőrlésű gabonafélék szintén rostdúsak.

4. Minden étkezés mellé fogyasszunk salátát!

(Fotó: Freepik)

Lehet teljesen egyszerű saláta pici olívaolajjal, sóval vagy kevés balzsamecettel. Vagy mondjuk paradicsomos, kígyóuborkás, lila hagymás, újhagymás, szintén olívaolajjal és morzsolt kecskesajttal. Feldobhatjuk olajos magvakkal, de főétkezések mellé a lehető legszimplább saláta is tökéletes. Egy fontos: fogyasszuk! Rostdús, segít kialakítani a telítettség érzetét. Ráadásul, ha sok salátát eszünk, más ételekből már kevesebb fog a tányérunkra kerülni.

5. Mi a helyzet az este 6 óra utáni étkezéssel?

Megoszlanak az ezzel kapcsolat érvek. Egy azonban biztos: ha éjfél után kerülünk ágyba, teljesen felesleges 6 óra előtt befejezni a napi táplálkozást. De az is biztos, hogy nem jó tele hassal aludni térni. Ha tehetjük, lefekvés előtt 2-3 órával már ne együnk, a ránk törő éhséget próbáljuk gyógy- vagy gyümölcsteával csillapítani.

Forrás: Ízes Élet