A hideg téli hónapokban nemcsak az autósoknak kell felkészülniük a szélsőségesebb időjárásra és rosszabb útviszonyokra, hanem azoknak is, akik két kerékre pattannak. Az elmúlt években már Magyarországon is egyre népszerűbbek a mikromibilitás különböző formái, így az elektromos-rollermegosztók is, amelyekből egyre több szolgáltató érhető el itthon. Most összegyűjtöttük, mire ügyelj, hogy az elektromos rollerezés télen is a lehető legbiztonságosabb legyen. Témába vág: Újabb budapesti kerületekben használhatod a TIER rollereket
1. Ellenőrizd a rollert és ügyelj a nedves, csúszós útfelületekre
Az eső, a hó és a nedves falevelek csökkenthetik a kerekek tapadását, az utcák és a kerékpárutak csúszóssá válhatnak, különösen kétkerekű járművek esetében. Mielőtt elektromos rollerre pattannál, mindig győződj meg az eszköz és a fékek megfelelő állapotáról, ha sérült a roller, keress egy másikat!
Nedves időben rollerezve az alábbiakra kell figyelned:
- Lassíts, és kiemelt figyelemmel haladj a rollerrel.
- Amennyire lehetséges, kerüld a hirtelen irányváltásokat és hosszabb időt hagyj a fékezésre.
- Ügyelj a pocsolyákra, a jeges és nedves fémfelületekre.
2. Mindig legyél jól látható
A nappalok egyre rövidülnek, így előfordulhat, hogy már sötétedés után indulsz haza. A téli rollerezés során kiemelten fontos, hogy megbizonyosodj róla: az utakon vagy a forgalomban mindig jól látható vagy. Éppen ezért:
- legyen nálad fényvisszaverő ruházat arra az esetre, ha rollereznél;
- amennyiben lehetséges, válassz jól kivilágított útvonalat;
- ne hagyatkozz arra, hogy az autósok majd biztosan észrevesznek, hajts óvatosan;
- fokozottan ügyelj a gyalogosokra és egyéb járművekre.
A téli elektromos rollerezés alapszabályai a következő oldalon folytatódnak.
3. Téli elektromos rollerezés: időjárásnak megfelelő öltözet kell
Az ilyenkor amúgy is alacsony hőmérséklet a menetszélben még hidegebbnek érződik. Annak érdekében, hogy melegen tartsd magad rollerezés közben, figyelj a következőkre:
- öltözz rétegesen, viselj fényvisszaverő öltözéket rollerezés közben;
- viselj kesztyűt, hogy melegen tartsd a kezedet a megfelelő fékezés és gyorsítás érdekében;
- használj bukósisakot, és győződj meg róla, hogy sapkád, vagy bármilyen fejet védő öltözéked nem akadályozza a bukósisak megfelelő illeszkedését.
Ha esik a hó, az bizony az embert és a gépet is próbára teszi. Ilyenkor még a gyakorlottabb közlekedőknek is érdemes betartani pár szabályt, különösen azoknak, akik autóba ülnek.
A biztonságos téli közlekedés témában ezeket is ajánljuk: