Hamarosan megrendezésre kerül az első olyan sziget aukció, ahol bárki tulajdonosa lehet egy egzotikus szigetnek. A járvány sajnos a luxusnyaralásokat is negatívan érintette, így a látogatókból élőknek nem maradt más választásuk, mint árulni féltve őrzött természeti csodáikat.
Saját sziget csak neked
A Maldív-szigetek június elején megrendezi a világ első, kifejezetten sziget tematikájú aukcióját – írja a The Gentleman’s Review. A furcsa árverésre azért kerül sor, mert a luxusnyaraltatásból élő államnak jelenleg nincs más eszköze, amelyet pénzzé tudna tenni. Szóval, amennyiben mindig is szerettél volna egy saját szigetcsoportot vagy szigetet az Indiai-óceánon, akkor most eljött a te időd!
Mielőtt azonban belevágnál a nem mindennapi sziget aukció kellős közepébe, érdemes részletesen áttanulmányozni a megkötéshez szükséges feltételeket. Ebből ugyanis kiderül, hogy a szétszórtan elterülő, 16 árverési tételt nem örök életünkre birtokoljuk, csupán egy 50 évre szóló bérletszerződésért folyik majd a csata. Természetesen tisztában vagyunk azzal, hogy korábban erre sem volt lehetőség, de azért érdemes tisztábban lenni azzal, hogy mit takarnak az apró betűs részek.
Sziget aukció: szigorú feltételek
További érdekes megkötés, hogy saját szórakoztatásra nem használhatod a szigeted. Ha tehát azon töröd a fejed, hogy lekörözöd a szuperhősös filmek főgonoszait és valami privát, a világuralom megszerzésére éppen alkalmas, laborral megtoldott búvóhelyet építesz, akkor ki kell, hogy ábrándítsuk. A sikeres ajánlattevőknek ugyanis vállalniuk kell, hogy valamiféle üdülőhelyet húznak fel a bérleményükön. Ám az sem mindegy, ezt hogyan valósítod meg. 36 hónap áll rendelkezésre, hogy belefogj a projektbe, de amennyiben minimum 250 000 dollárt befektetsz, személyesen is felügyelheted a napi munkálatokat. Ehhez ugyanis 5 éves tartózkodási vízumot kapsz. Fontos azért azt is tudnod, hogy az esélyeket nemcsak a dollárkötegek befolyásolják, hanem más szempontokat is figyelembe vesznek a döntéshozók.
Ilyen például, hogy mekkora a tervezett projekt szén-dioxid kibocsátásnak a mértéke, vagy hogy milyen a felvenni kívánt személyzet nemek közti aránya. Az épületek továbbá nem lóghatnak ki a természeti környezetből sem. Mint Ali Shinan, a Turisztikai Minisztérium tervezési részlegének igazgatója elmondta, az épületek nem nőhetik túl a fákat, alapterületük pedig maximum 30 százaléka lehet az atolljukénak. A hivatal írásos engedélye nélkül ráadásul nem lehet fát kivágni az építkezés során. Amennyiben ez mégis megtörténik, a tulajdonosnak kettőt kell ültetnie a helyére. Egyszóval a fejlesztést úgy kell eszközölni, hogy a lehető legkisebb mértékben befolyásolja a természeti környezetét. Amennyiben mindezen kritériumok nem riasztottak el, az ajánlat tételhez szükséges dokumentációt június 6-ig kell beadnod a minisztériumhoz. Sok sikert a sziget aukció megnyeréséhez!
Ezek a cikkek is érdekelhetnek: