A Qatar Airways – amely a koronavírus-járvány kitörése után is üzemeltette számos járatát, köztük egészen április végéig a budapestit is – bejelentette, hogy fokozatosan újraindítja hálózatát. Május végére 52 úti célba, júniusban pedig már 80 városba fog repülni. Az első újranyitott úti célok között ott lesz Budapest.
A járvány enyhülésével fellendülőben a légi utazás
A lépésre azután került sor, hogy a légitársaság megítélése szerint növekszik az utasok részéről az érdeklődés, továbbá várható a szigorú beutazási szabályok enyhítése a világ számos országában. A Qatar Airways 30 úti célba repül jelenleg is, járatai segítségével több mint egymillió utazó tudott visszatérni hazájába. Ezen tapasztalatok birtokában elérkezettnek látják az időt, hogy fokozatosan elkezdjék bővíteni a hálózatot és sűríteni a járatok gyakoriságát.
A Qatar Airways Csoport vezérigazgatója, Akbar Al Baker a közleményben kiemelte, hogy várakozásaik szerint elsőként a rövid távú utazások piaca fog újraindulni, ezt követően élénkül meg a forgalom a globális nagyvárosok között, a harmadik fázisban, hónapok múlva pedig újra útnak indulnak majd az emberek, hogy felkeressék távol élő családtagjaikat.
A cikk a következő oldalon folytatódik.
Visszatér Budapestre a Qatar Airways
A cél, hogy június végére 80 desztinációba repüljenek, 23 európai, 4 amerikai, 20 közel-keleti és 33 ázsiai úti célba. Több városba naponta, vagy naponta többször is közlekednének. Első körben erősítik a kapcsolatokat a légitársaság gyűjtő-elosztó központja, Doha, illetve a partner szállítók hubjai: London, Chicago, Dallas és Hongkong között, továbbá újranyitnak olyan úti célokat, mint Madrid vagy Mumbai.
Budapestre a tervek szerint júniusban heti három járattal (hétfő, szerda, péntek) tér vissza a Qatar Airways. A járatszám júliustól egy vasárnapi géppel négyre nő, augusztustól pedig beáll egy ötödik, szombati frekvencia is. Így nyár végétől már heti 5 alkalommal utazhatunk Budapestről Dohába a Qatar Airways járatain.
A higiéniára is odafigyelnek
A légitársaság a járatok üzemeltetése során megfelel a legmagasabb higiéniai feltételeknek. A gépek fedélzetén a legmodernebb levegőszűrő-rendszerek működnek, az alkalmazott HEPA-szűrők képesek kiszűrni a gépekben áramló levegőből a vírusok és baktériumok 99,97%-át. A fedélzeti textíliákat magas hőmérsékleten mossák és szárítják, a személyzet kesztyűt visel. A fedélzeti evőeszközöket is mikrobaölő szerrel mossák el magas hőmérsékleten – hangsúlyozták.