Habár a koronavírus-járvány miatt jelenleg nem ajánlott a nemzetközi utazás, ez nem jelenti azt, hogy valamilyen alternatív módon nem enyhíthetnénk a kalandvágyunkon. Ehhez pedig az utazós könyvek olvasása mellett, a legjobb módszer az utazós filmek nézése. Ki tudja, talán következő úti célunkra is rátalálunk. Íme az utazós téma szakértője, a Petrazworld 8+1 legjobb utazós filmjének az összeállítása.
1.Római vakáció
Audrey Hepburn első filmes főszerepe és rögtön a jóképű Gregory Peck partnereként. Az amerikai újságíró végigkalauzolja az inkognitóban lévő Anna hercegnőt és így a nézőt is Róma csodálatos látványosságai között. A klasszikus, fekete-fehér, 1953-ban megjelent film nem véletlenül nyerte el a legjobb eredeti filmnek járó Oscar-díjat.
2. A sodródás
A film eleinte romantikus komédiának indul, amelyben a világutazó Tamit (Shailene Woodley) Tahitin megismerkedik a jóképű Richarddal (Sam Caflin). A fiút felbéreli egy gazdag idős amerikai üzletember, hogy szállítsa át neki a hajóját Kaliforniába az óceánon keresztül. A fiú vállalja a feladatot és a kalandra vele tart Tamit is. Csakhogy az út során a hajóra és a fiatalokra lecsapó pusztító hurrikán mindent megváltoztat.
3. Napsütötte Toszkána
Ez a film nemcsak azért nagy kedvenc, mert csodálatosan visszaadja az olasz életérzést, hanem mert gyönyörűen ábrázolja egy fiatal nő, Frances (Diane Lane) belső utazását is, ahogyan újraépíti önmagát és az életét. És persze, a szerelem sem várat sokáig magára.
További utazós filmek várnak a következő oldalon.
4. Che Guevara, a motoros naplója
A 23 éves Ernesto Guevara és a 29 éves Alberto Granado gyerekkori jó barátok, akik 1951 nyarán egy öreg motorral elindulnak bejárni Latin-Amerikát. Buenos Aires-t elhagyva sok kaland után eljutnak Chilébe, Venezuelába és a perui Macchu Picchu-ra is. Útjuk során saját szemükkel tapasztalják meg az akkori Latin-Amerika gazdasági, politikai és társadalmi ellentmondásait, amely mély benyomást tesz rájuk. A többi pedig ma már történelem… A való életben Che Guevara naplóját a családja találta meg, de csak 25 évvel később, 1993-ban jelent meg nyomtatott könyv formájában.
5. A vadon
Reese Witherspoon fantasztikus alakítása egy lányról, aki úgy érzi, élete összeomlott, ezért egy hirtelen ötlettől vezérelve elhatározza, hogy felkerekedik és végiggyalogol Amerika nyugati partján, hogy magányában rendezze érzéseit. A csodaszép tájak mellett a film tehát igazi belső utazást ígér, Cheryl szembenéz múltjának főbb szereplőivel és elgondolkodik az életén.
6. Az Oroszlán
A 2016-ban bemutatott film nagyon jól érzékelteti, hogy a család mindenki életét milyen erősen meghatározza, még akkor is, ha kisgyerekként árva lesz valaki, vagy legalábbis azt hiszik róla. Afilmben az ötéves indiai Saroo (Dev Patel) elalszik a vonaton és 1500 km-re arrébb ébred fel. Később egy gazdag ausztrál házaspár örökbe fogadja az árvának hitt gyermeket, aki felnőttként belső vívódásai ellenére elindul, hogy a másfél milliárd lakosú Indiában megkeresse rég nem látott édesanyját és anno az állomáson ottragadt bátyját. Szívszorító film bátorságról, belső motivációról és a hitről, hogy nincs lehetetlen.
További utazós filmek várnak a következő oldalon.
7. Ízek, imák, szerelmek
Abszolút number one utazós film, hiszen rögtön 3 csodálatos helyszínen játszódik a történet: a főhős, Elizabeth (Julia Roberts) rájön, hogy élete nem teljes, így Amerikát hátrahagyva először 3 hónapot tölt el Rómában, hogy belekóstoljon az életbe. Második 3 hónap már Indiában játszódik, ahol lelkileg tisztul meg a múlt sebeitől, hogy végül Balin újabb 3 hónap alatt rátaláljon a szerelem (Javier Bardem) és megélje annak valódi csodáját.
8. A számkivetett
Zseniális (kvázi) monodráma Tom Hanks főszereplésével, aki egy lakatlan szigeten megpróbál túlélni, ahol egyetlen társa egy Wilson nevű labda lesz. Ez a film érzékletesen mutatja be, hogy az ember alapvetően társas lény, és milyen külső, illetve belső megpróbáltatásokat szenved el, ha egyedül van. Csodálatos az üzenete: ha nem veszítjük el a reményt, bármi sikerülhet!
+1. Vissza a jövőbe I, II és III
Mert az időutazás is utazás, és valljuk be, keresve sem találhatunk ennél a klasszikus filmtrilógiánál jobb időutazós filmet. Kultikus film, amelyben Doki (Christopher Lloyd) és Marty McFly (Michael J. Fox) az időutazásra átalakított DeLoreannel száguldoznak a tér-idő kontinuum tengelyén. Persze, néha hiba csúszik a gépezetbe, és egyszer Marty csöppen a szülei 1955-ös szalagavató báljára, vagy a gyerekei 2015-ös jövőjébe, máskor pedig Doki repül vissza az amerikai Vadnyugatra. Számos filmbeli jelenet mondata mára szállóigévé vált (például: Nyuszi vagy, McFly?)
Az eredeti cikk a petrazworld.com utazási blogon jelent meg.