Kezdőlap Style&Trend Gasztro Kajszibarackos levendulás fagylalt nyerte el idén a Balaton fagyija címet

Kajszibarackos levendulás fagylalt nyerte el idén a Balaton fagyija címet

A Bagaméri fagyizó díjnyertes fagylaltja (Fotó: Bagaméri Fagylaltozó/Facebook)

Levendulás kajszibarack elnevezésű fagylaltjával a balatonfüredi Bagaméri fagylaltozó nyerte el idén a Balaton fagyija címet, a megmérettetést a Balatoni Turizmus Szövetség hirdette meg meg. A füredi fagyizó két éve is elnyerte a rangos elismerést.

A fagylaltkészítő versenyre 13 cukrászat és fagylaltműhely nevezett. Különdíjat nyert a balatonszemesi Margaréta fagyizó ZabSzemes édessége, a veszprémi Völgy fagyizó Tök Jó Fagyi nevű sós, tökmagos, vaníliás variációja, valamint a balatonboglári Tejvirág fagyizó Balaton forró csókja fantázianevű fagylaltja, írja a VEOL hírportál.

A Balaton híres a fagylaltturizmusról

(Fotó: VEOL)

Jellegzetes balatoni gyümölcs és növény fúziója

A koronavírus-járvány kissé megváltoztatta a megszokott menetrendet, hiszen minden évben a Balaton fagyija győztese indítja a szokásos tavaszi szezont. Azonban a pandémia miatt az idén hetedik alkalommal megszervezett versenyt most csak júniusban tudták lebonyolítani, emlékeztetett Fekete Tamás, a Balatoni Turisztikai Szövetség alelnöke, valamint a verseny zsűrijének elnöke.

Márton Sándor, a győztes balatonfüredi fagyizó tulajdonosa azt mondta, letisztult ízű fagylaltot készített, kevés cukorral. A végeredményben jól érzékelhető a környékbeli gazdáktól származó gyümölcs, amihez finoman, nem tolakodóan simul a levendula, ami szintén a közelből származik. A gyümölcs és az illatos növény is jellegzetes a Balaton-felvidéken. Sándor két évvel ezelőtt már elnyerte a kitüntető címet az Anna-báli csemegével.

Márton Sándor, a győztes balatonfüredi fagyizó tulajdonosa és a díjnyertes kézműves fagylalt (Fotó: VEOL)

Cél a minőségi, kézműves fagylalt-trend elterjesztése

Fekete Tamás megjegyezte, hogy idén az előző évekhez képest több fagyizó jelentkezett a versenyre, és nem utolsósorban jelentős a minőségbeli fejlődés is. „Ez örvendetes, mert célunk, hogy minél több minőségi és helyi alapanyagból készült kézműves fagylaltot kínáljanak a balatoni fagylaltozókban.”

Éskovács Péter, a szövetség kommunikációs tanácsadója arról beszélt, hogy ma már létezik a „fagylaltturizmus”, sokan azért mennek el egy-egy helyre, hogy egyenek egy jó fagyit. Kiemelte, a balatoni turisták egyre inkább keresik a kézműves fagylaltokat a közepes vagy gyenge minőségű tömegtermékek helyett.

Forrás: VEOL, Bagaméri Fagylaltozó/Facebook