Oláh Ibolya nyerte A Dal 2022-t! Ez volt a győztes produkció

Írta:
Drive Me Baby

Oláh Ibolya nyerte Nem adom el című dalával A Dal döntőjét szombaton. A Dal Akusztik verseny fődíját Fóris Rita vehette át Olyan szép című daláért. A Dal 2022 negyvenes mezőnyének legjobb nyolc előadója lépett színpadra, számaik szimfonikus változatban szólaltak meg a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának kíséretében. Ez is érdekelhet: Görög Zita befogadott egy ukrán menekült családot

Oláh Ibolya tízmillió forint pénzjutalomban részesült

Oláh Ibolya A Dal 2022 televíziós show-műsor döntőjében (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)

A döntőben a produkciók elhangzása után a zsűri pontszámaival négy előadó és dal maradt versenyben: Oláh Ibolya és a Nem adom el 38 ponttal, a Subtones (Nem segít más) és a Third Planet (Táncol a világ) 22-22 ponttal, valamint Solére-től a Másért 16 ponttal.
Ezt követően az ötödik zsűritag szerepét betöltő közönség szavazataival dőlt el, melyik dal lesz a győztes. A nézők sms-ben szavazhattak, a legtöbb voksot Oláh Ibolya Nem adom el című dala, Födő Sándor, Hegyi György és Csakmag Vivien szerzeménye kapta, így ez lett 2022-ben az év magyar slágere. Oláh Ibolya győztes produkcióját itt tudod megnézni.

Oláh Ibolya Az Év Dala 2022, egyben a Petőfi Zenei Díj Év dala 2022 elismerésben részesült. Az előadóval a közmédia egy éven belül legfeljebb tíz dalból álló lemezfelvételt, erről egy zeneszámból videóklipet készít, a győztes emellett tízmillió forint pénzjutalomban is részesül, amelyet zenei produkciójának fejlesztésére fordíthat. A Dal 2022 versenyről és a résztvevőkről a műsor honlapján találsz több információt.

Ajánló: 

Drive Me Baby

Friss

  • Autók

Visszatér az Alfa Romeo legendája? Új kompakt modell készül a 147 és a Giulietta örököseként

Láthatóan új lendületet kapott az Alfa Romeo, miután a márka az elmúlt évet az egyik…

2026. 05. 30.
  • Hírek

BL-döntő Budapesten: óriási forgalmi káosz és kamionstop is jön a Puskás Aréna körül

Május 30-án este Budapest lesz Európa futballfővárosa, ugyanis a Puskás Ferenc Stadionban rendezik meg az…

2026. 05. 30.
  • Autók

A város legcukibb hibridje! – Toyota Aygo X teszt

Az elmúlt négy napban az új Toyota Aygo X volt a társam a városban, és…

2026. 05. 29.
  • Aktuális

Szárnyakkal írt történet: interaktív könyvként érkezik Besenyei Péter új életrajzi kötete

Besenyei Péter pályafutását, szenvedélyeit és életfelfogását bemutató interaktív könyv jelenik meg idén ősszel.

2026. 05. 29.
  • Interjú

Borsos Krisztina: a stabilitás mögött mindig van egy jó nagy adag bátorság

A határozottság nem feltétlen hangos vagy látványos, mégis minden döntésükben ott van. Borsos Krisztina, a…

2026. 05. 28.
  • Autók

BMW iX3 M50 teszt: a villanyautó, amelynél először nem a töltés jut eszedbe

A Pilisben van egy-két kanyar, amelyik nagyon gyorsan eldönti, mennyire őszinte egy autó. Nem kell…

2026. 05. 27.