Kétféle ember létezik: az egyik már járt úgy, hogy bezárta az slusszkulcsot az autójába, a másik még előtte áll ennek a problémának. Bármelyik csoportba is tartozol, fontos, hogy tudd, mi ilyenkor a teendő. Hiszen súlyos tízezreket megspórolhatsz, ha jól méred fel a helyzetet. Három jó tanáccsal segítünk: ezt tedd, ha bezártad a slusszkulcsot az autóba!
1. Kizártad magad? Nézd körbe az autót, gondolj át minden lehetőséget!
A baj hamar megvan, egyetlen rossz mozdulat elegendő lehet, hogy bezárd a slusszkulcsot a saját autódba. Nem is hinnéd, mennyien járnak így, egyáltalán nem ciki, ha történt már veled ehhez hasonló eset. Ide tartozik, ha elromlott a zár, és ezért nem nyílik ki az ajtó. A probléma ugyanaz: be kellene jutni a kocsiba, lehetőleg sérülés okozása nélkül. Az első és legfontosabb, hogy ilyenkor gondolj át minden lehetőséget. Először körbe kell nézni az autót, hogy valóban minden ajtó leblokkolt-e. Elképzelhető, hogy csak a sofőroldali zárral akad probléma, és az anyósülés felől be lehet jutni az utastérbe. Komplikáltabb, de lehet, hogy ha az ajtók nem nyílnak, a csomagtér felől közelíthetsz. A legtöbb autóban megoldható, hogy hátulról is hozzáférj a belső térhez, ha pedig ott a kulcs, a többi már gyerekjáték.
Még egyszerűbb, ha előveszed a pótkulcsotot: amennyiben a közelben található, mondjuk a lakás egyik fiókjában lapul, érdemes érte elmenni, nincs ennél gyorsabb és olcsóbb megoldás. Ha nincs pótkulcsod az autódhoz, ajánljuk, hogy csináltass, sok fejfájástól megkímélhet. Mindenképp jól jöhet, ha bezártad a slusszkulcsot az autóba.
Lapozz, hogy másik két tippünket is megtudd.
2. Bezártad a slusszkulcsot az autóba? Soha ne kezdj el rongálni!
Számtalan elrettentő fotó és videó kering a neten olyan autókról, ahol a tulajdonos elveszítette a türelmét, és erőszakkal jutott be a benne felejtett slusszkulcsért. Ez hatalmas butaság, hiszen így több tízezer forintos kárt okoz magának, a családjának az ember.
Ha bezártad a slusszkulcsot az autóba, nem jó ötlet betörni az ablakot, mert elképesztő macera és hatalmas költség lesz megjavíttatni. Ráadásul, ha drágább autóról van szó, a törött ablak mellett sehol nem parkolhat vele az ember, mert félti a további károkozástól. Szintén nem jó ötlet letépni az ablak körül található gumiszigetelést, hiszen ennek a javíttatása is kisebb vagyonba kerülhet.
Sokan trükkmesternek hiszik magukat, és egy dróttal próbálják meg kinyitni a kocsi ajtaját. Lehet, hogy ez a régebbi modelleknél működött, de az újabb autóknál elképzelhetetlen a siker. Gondolj csak bele: az azért jó hír, ha a kocsidat nem lehet egy drótdarabbal feltörni, ugye?
3. Kérd szakember segítségét!
Ha véletlen bezártad a slusszkulcsot az autóba, működésképtelen zár esetén a legjobb döntés egy szakember megkeresése. Ezzel foglalkoznak a Villám Autónyitás munkatársai is – bővebben itt olvashatsz róluk. Miért éri meg hozzáértő személyt alkalmazni? Mert többéves szakmai tapasztalattal pontosan tudja, hogyan lehet megoldani az adott problémát, mindezt úgy, hogy a karosszériában sem tesz kárt. Ehhez persze nem varázserőre van szükség, hanem olyan modern, speciális szerszámkészletre, amelynek beszerzése jelentős összeg, így nem éri meg otthon, a garázsban tárolni. Viszont hasznos, ha felkeressük azt, aki nagy rutinnal használja a saját eszközparkját. Egy profi szakember néhány perc alatt megoldja a problémát, így nem borul fel teljesen a bajba jutott sofőr napja. Egy ilyen segítség minden pénzt megér, ami igaz is, de ennél sokkal jobb a helyzet: egy zárnyitással foglalkozó szakember szolgáltatása a megfizethető kategóriába tartozik.
(Támogatott tartalom)