Kezdőlap Style&Trend Trend Szelfibalesetek: a jövőben több hazai helyen is tilos lehet a fotózás

Szelfibalesetek: a jövőben több hazai helyen is tilos lehet a fotózás

Kattintás előtt győződjünk meg arról, nem esik bántódásunk a szelfizés hevében!; fotó: Pixabay/Niko_Shogol

A tavalyi év nagy slágere volt a Lánchídon táncoló Will Smith, de a látványos és extrém videón kívül naponta jönnek velünk szembe a tökéletesre filterezett szelfik a leghíresebb turistacélpontokkal a háttérben. De vajon akkor is ennyire szórakoztatóak lennének ezek a tartalmak, ha életveszélyes sérüléssel végződnének? A válasz nyilvánvalóan nem. Most egy társadalmi kampány keretében hívják fel a figyelmet Magyarország csodás, de egyben veszélyes helyszíneire, ahol a jövőben akár szelfimentes zónák kialakítására is sor kerülhet.

Fulladás a vezető halálok

Statisztikák szerint az elmúlt néhány évben világszerte több mint 250 ember vesztette életét közvetlenül a felelőtlen közösségimédia-használat miatt. A szelfibalesetek áldozatainak listáját India vezeti, nyomában Oroszországgal, az Egyesült Államokkal és Pakisztánnal. Meglepő módon a vezető halálok nem a közlekedési balesetek köre (19%), hanem a fulladás (27%) volt, a legtöbben vízbe estek, mert nem vették észre a figyelmeztető jelzéseket. Ezek a végzetes kimenetelű esetek tudatossággal és odafigyeléssel könnyen elkerülhetők lettek volna.

fotó: Pixabay/rawpixel

Szelfibalesetek megelőzése „no selfie” zónákkal

A fent említett statisztika hívta életre az ötletet, hogy a legnépszerűbb és egyben legveszélyesebb turistacélpontok (felhőkarcolók, hegycsúcsok, tengerparti, sziklás vidékek) körül „no selfie” zónákat kellene létrehozni. Itt figyelmeztető jelzésekkel és a hatóságok közreműködésével próbálnák megelőzni azt, hogy az emberek szelfibalesetek áldozatai legyenek. A #modernbalesetek megelőzése érdekében az egyik legnagyobb hazai biztosító társadalmi kampányt indít. Ennek keretében hívják fel a figyelmet öt csodás magyar turisztikai helyszínre, ahol különösen érdemes odafigyelni a testi épségünkre, miközben a lenyűgöző látványban gyönyörködünk.

 

Első a biztonság, utána jöhet a fotózkodás!

Az öt helyszín pedig: Halászbástya, Rám-szakadék, Bokodi-tó, Turul-emlékmű, Batsányi-kilátó. A Rám-szakadék például gyönyörű természeti képződményekkel várja a látogatókat, de ezek gyakran elvonják a figyelmet a csúszós, veszélyes útvonalról. A Bokodi-tó cölöpökön álló horgászházainál pedig a víz közelségéből adódóan nagyon oda kell figyelni, hova lépünk, honnan próbáljuk a mobilunkkal megörökíteni a látványt. A Halászbástyánál bármilyen csábítónak tűnik is a hosszú lépcsősorokon vagy a boltívek alatt fotózkodni, innen bizony nagyot lehet esni.

Kattintás előtt győződjünk meg arról, nem esik bántódásunk a szelfizés hevében!

A tökéletes carfie sosem vezetés közben készül (Fotó: Pinterest)

A szelfik között népszerű kategória még a vezetőülésben készített önportré, aminek hamar saját neve is lett: carfie és carselfie. Ebben a cikkben adtunk pár tanácsot, hogy mi tegyél és mit ne egy tökéletes autós szelfi érdekében. Természetesen itt is első a biztonság!

Forrás: MABISZ