Kezdőlap Style&Trend Program Műtárgyak éjszakája: ez lesz a 3 legizgalmasabb program

Műtárgyak éjszakája: ez lesz a 3 legizgalmasabb program

Szeptember 17. és 19. között rendezik meg a kulturális programot; fotó: műtárgy.com Facebook

Mintegy ötven fővárosi helyszínen több mint száz programmal rendezik meg szeptember 17. és 19. között a 4. Műtárgyak éjszakáját, amelyen többek között műterem- és műhelylátogatások, tárlatvezetések, filmvetítések és épületséták várják az érdeklődőket. Az eseménysorozathoz csak kis létszámú programokat hirdetnek, kötelező maszkhasználattal. A látogatók tizenötféle programtípusból választhatnak – mi ebből választottuk ki a Műtárgyak éjszakája 5 legizgalmasabbnak ígérkező programját.

Ezek a múzeumok vesznek részt a programban

A Műtárgyak éjszakájához számos múzeum is csatlakozott, mások mellett a Magyar Nemzeti Galéria, a Szépművészeti Múzeum, a Magyar Nemzeti Múzeum, a Műcsarnok, a Kassák Múzeum, a Budapest Történeti Múzeum, valamint az Iparművészeti Múzeum a Ráth György-villával. A kortárs művészet iránt érdeklődők előtt például megnyílnak a műtermek és olyan alkotók várják őket, mint Majoros Áron, Esse Bánki Ákos, Korodi Zsuzsanna, Gáspár György és Barakonyi Zsombor. Látogatható lesz a Fiatal Képzőművészek Stúdiója és a Budapest Art Factory is.

A cikk a következő oldalon a top5 programmal folytatódik. 

1. A Műtárgyak éjszakája előadásai

A Műtárgyak éjszakája részben online is követhető szakmai előadásain a közönség megismerkedhet a kézműves lámpák születésével és a kőfaragás mesterségével. De a festményeken megjelenő fejfedőkről, a Feszty-körkép titkairól, az ötvösművész Fabergé sikersztorijáról vagy Frida Kahlo és a fotográfia kapcsolatáról is lehet majd előadást hallgatni. Bemutatkozik négy kortárs ékszerművész, valamint a kárpitművészet legjobbjai.

2. Workshopok

A workshopok kínálatában porcelánfestés- és formázás, optikai illúzió, fotókidolgozás, fejdíszkészítés és szitázás is szerepel. A porcelánworkshop-sorozat idén a Herendi és az Óbudai Múzeum foglalkozásán túl a Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesületének (FISE) programjával bővül.

Tavaszról őszre tolódott ugyan, de biztonságos körülmények közt megtartják a programsorozatot; fotó: műtárgy.com/Facebook

3. Tárlatvezetések

Tárlatvezetést tartanak a Szépművészeti Múzeumban, a Kassák Múzeumban, a Vasarely Múzeumban, a Műcsarnokban, a Hegyvidék Galériában, az Óbudai Múzeumban, a Budapesti Történeti Múzeumban, a Várfok Galériában, a Virág Judit Galériában, a Montparnasse Galériában, a Bodó Galériában és a Magyar Nemzeti Galériában is. Utóbbit Kriptától a kupoláig címmel épületsétán lehet majd bejárni. A rendezvény új állomása a Ráth György-villa, ahol a szecessziós műalkotásokon szereplő nők lesznek a középpontban. A MET Galériában pedig az újító technikákról és a digitális alkotásokról lehet többet megtudni.

4. Minden, ami műtárgy: séta és műhelylátogatás

Idén sem maradnak el a műtárgy-restaurálással kapcsolatos programok, mint az epreskerti séta vagy a műhelylátogatás Vaja László porcelánrestaurátornál.

5. Kortárs fotó minden mennyiségben

A kortárs fotográfia kedvelőinek a szervezők a TOBE Gallery tárlatvezetését ajánlják Máté Bartha Kontakt című kiállításán, a Várfok Galéria projekt roomjában Czigány Ákos fotográfus és Néma Júlia keramikus tervezőművész állít ki, a Kubik Coworking terében pedig maguk a művészek mutatják be a MOME Tárgyalkotó Tanszék diplomamunkáiból válogató, De hominis dignitate című tárlatot.

A Műtárgyak éjszakája keretében fogyatékosság-barát programokat is szerveznek: a Műcsarnokban élményalapú foglalkozás, a Szépművészeti Múzeumban tárlatvezetés, a Nemzeti Múzeum körül múzeumkerti séta és az Arte Galériában érmék kézbevétele színesíti a kínálatot.

Forrás: MTI