A koronavírus világjárvánnyá hirdetése óta számos számos országban a szakértők és a kormány is arra kérik a lakosokat, hogy minimalizálják a közösséggel való érintkezéseiket és maradjanak otthon. A gyakori kézmosás mellett most ez a legfontosabb, annak érdekében, hogy a járványt sikeresen meg lehessen fékezni. Ahogy az elmúlt napok bizonyítják, hogy a #maradjotthon-mozgalom egyelőre, úgy néz ki, hogy működik Magyarországon. Az otthoni karantén viszont akarva-akaratlanul is egy idő után kezd kissé unalmassá válni. A #maradjotthon-t támogatva rengeteg múzeum, turista látványosság és egyéb kulturális intézmény virtuális kalandra invitálja az otthonmaradókat. Így a koronavírus ideje alatt sem kell lemondani a világ csodáiról és a kultúráról.
Cikkünkkel most az otthonmaradást szeretnénk egy kicsit izgalmasabbá tenni, ha már tényleg nem tudja a család, hogy mivel foglalja el magát, a koronakarantén második hetében. A Google Street View segítségével most az otthonodba költözhetnek a világ legnagyszerűbb múzeumai, de még a természetet is elhozzuk nektek.
Múzeumlátogatás
Virtuális utazásunk első részében világhírű múzeumokat fogunk körbejárni. Az általunk összegyűjtött listában megtalálhatók olyan múzeumok, amelyek az emberiség történetének legnagyobb kincseit őrzik, de olyanok is amelyek a modern művészetek tárházai.
Múzeumlátogatásunkat kezdjük Görögországban, azon belül is Athénban, amit sokszor csak a nyugati kultúra bölcsőjeként szoktak emlegetni. Az Athéni Acropolis Múzeum a görög főváros egyik fő turisztikai látványossága, amit évente átlagosan másfél millióan látogatnak. A múzeum a klasszikus, a római kori és a bizánci kori Athén életét mutatja be, amely körülbelül az időszámításunk előtti 5. századtól volt lakott.
A cikk a következő oldalon folytatódik.
#maradjotthon és járd körbe a legérdekesebb múzeumokat
Görögország után a modernkori nyugati civilizáció és kultúra melegágyába, Olaszországba látogatunk el, ahol a firenzei Uffizi Képtárat fedezhetjük fel. A képtárban őrzik Itália kulturális elitjének legnagyobb műveit. Giotto, Boticelli, Leonardo, Michelangelo, Raffaello csak néhány név azon olasz művészek közül, akiknek a alkotásait megcsodálhatjuk a virtuális galériában. És ha már Olaszországban vagyunk, a Vatikáni Múzeum oldalán számos múzeumot bejárhatunk, vagy akár a Sixtus-kápolnát is, ahol megcsodálhatjuk Michelangelo elképesztő freskóit.
Egy múzeumlátogatós virtuális túra sem az igazi, a világ talán leghíresebb múzeuma a Mona Lisának is otthont adó párizsi Louvre nélkül. A #maradjotthon-kampány miatt a múzeumot most egy átfogó virtuális túra keretein belül járhatjuk be.
New York-i Guggenheim múzeum már építési stílusában is egy igazi látványosság. A hivatalos nevén Solomon R. Guggenheim Múzeum rotunda alakú épülete nem mindennapi helyszínéül szolgál az izgalmasabbnál izgalmasabb kiállításoknak. A múzeum impresszionista, poszt impresszionista és modern művek gyűjtőhelye, ahol most olyan izgalmas alkotásokkal találkozhatunk, mint a színes reluxákból és különböző fényforrásokból megalkotott tárlatok.
Végül, de nem utolsósorban az egyik kedvencünk az amszterdami Van Gogh Múzeum, ami a legnagyobb Vincent van Gogh festmény- és rajzgyűjtemény az egész világon. A holland festőművész, a posztimpresszionizmus egyik legnagyobb alakja, akinek számos képét felismeri még az is, aki nem ért a művészethez. A virtuális tárlaton a jól ismert Önarckép és a Napraforgók mellett tucatnyi kevésbé népszerű Van Gogh-kép vár felfedezésre, egyik ilyen a cigarettázó csontváz.
A cikk a következő oldalon folytatódik.
Virtuális túrák, hegymászások és látványosságok
#maradjotthon programajánlónk második részében a múzeumok után kimozdulunk a szabadba és felfedezzük a világ legérdekesebb helyeit, épületeit és természeti adottságait. Virtuális utunk során az egész világot bejárjuk, az ausztrál korallzátonytól kezdve, a Taj Mahalon keresztül, egészen a Grand Canyonig a legtöbb bakancslistás helyet érinteni fogjuk.
A virtuális utazásunk kezdődjön az Ausztrál kontinensen, ahol először a Nagy korallzátony élővilágát csodáljuk meg, majd a nagyváros forgataga felé vesszük az irányt és meglátogatjuk a Sydney Operaházat is, természetesen kívül és belül is. A kontinensországot magunk mögött hagyva Ázsiában először a Fudzsi-hegyet, majd később a a Mount Everest alaptáborát hódítjuk meg virtuális túránkon. Nyugat felé haladva olyan bakancslisták helyek is felkereshetünk, mint Indiában a Taj Mahal vagy éppen az Indiana Jones és a végzet temploma filmjének egyik ikonikus forgatási helyszénül szolgáló jordániai Petrát.
A cikk a következő oldalon folytatódik.
Európai utazásunk az olaszországi Velencével kezdődik, ahol a vízivárost tetszőlegesen lábon vagy akár hajóval is felfedezhetjük. Ezt követően ismét felfelé vesszük az irányt, egészen Európa legmagasabb pontjáig a Mont Blanc-ig. Afrikába érve egy igazi szafari-túrán vehetünk részt Kenyában elefántok társaságában, de akár felkereshetjük az az ókori világ Hét Csodájának az egyikét a Gízai piramisokat is.
Az amerikai kontinensen ismét túrázhatunk, ezúttal a Grand Canyonon keresztül lábon, vagy végig a Colorado folyón hajóval. Ezután megmászhatjuk a világ egyik legnehezebben meghódítható sziklafalát a Yosemite Nemzeti parkban található El Capitant. Az űrutazás kedvelői pedig belépést nyerhetnek a Kennedy űrközpontba is. Virtuális kanapétúránk a Csendes-óceán közepén található Galápagos-szigeteknél ér véget, ahol alámerülhetünk, és megcsodálhatjuk a vízivilágot.
Forrás: Google