Kezdőlap Style&Trend Program Google Earth: 4 egyszerű módszer tanulásra és a világ felfedezésére

Google Earth: 4 egyszerű módszer tanulásra és a világ felfedezésére

Fotó: Wikipedia/Google Earth

A COVID-19 teremtette járványügyi helyzet soha nem látott kihívás elé állította a tanárokat, a diákokat és a szülőket. A Google számos megoldást kínál a digitális oktatás terén. Ilyen például a Google új információs központja, a Teach from Home és a Learn@Home YouTube csatorna. Ugyanakkor néha csak egy gyors játékos feladatra van szükség, ami nem igényel előkészületet. Ilyenkor nyújt tökéletes megoldást a Google Earth. Íme négy egyszerű módszer, amellyel bárki, otthonról  használhatja a Google Earth-öt tanulási eszközként, vagy akár egyszerűen új helyek megismerésére.

1. Járd körbe a világot a Google Earth “Jó napom van” funkcióval

A „Jó napom van” funkció visszaadja azt az érzést, mint amikor a forgó földgömbre véletlenszerűen bökünk rá. A dobókocka ikonnal felfedezhetjük a világot, és váratlan helyekre juthatunk el virtuálisan.

A földgömb jó móka, pláne, ha digitálisan pörgethetjük meg; fotó: Pixabay/White77

2. Mérd meg a világot

Tűnődtél már azon, hogy milyen messze van az otthonod a Húsvét-szigetektől? A Google Earth mérőeszközével könnyedén mérhetünk távolságokat és útvonalakat. Egyben azt is megtudhatjuk hogy mennyi időt venne igénybe, ha a kiválasztott helyre gyalog, úszva, esetleg evezve akarnánk eljutni.

3. Fedezd fel a Google Earth Voyager játékait és képeit

Mennyit tudsz a világ nemzeti parkjairól? Felismered a pingvin hangját? Pár kattintással bárki tesztelheti tudását a nemzeti parkok, az állatok hangjai vagy az űrkutatás területén. A diákok kipróbálhatják az Earth Bingót, vagy ABC-kkel ismerkedhetnek meg műholdas képek segítségével.

A Google Earth az űrkutatás rejtelmeibe is beavat; fotó: Pixabay/PIRO4D

4. Látogass el a Google oktatási partnereinek webhelyére

A hallgatók továbbfejleszthetik geo-írástudásukat, és inspirációt kaphatnak a National Geographic segítségével. A „Megosztás a Google Classroom-ba” gombra kattintva a PBS Learning Media World Explorers videóinak gyűjteményét és óraterveit az egész osztálynak eljuttathatja.

Online a világ körül

A jelenlegi helyzetben sokan kényszerülnek a monitor mögé – legyen szó diákokról, tanuló felnőttekről vagy épp kikapcsolódásra vágyó gyerekekről, jelentősen megnőtt az igény az online térben rejlő lehetőségek iránt. És ezen lehetőségeknek végtelen a tárháza. A Google jóvoltából betekinthetünk a világ legérdekesebb múzeumaiba, a NASA irányítóközpontba, de még a Versailles-i kastélyba is. A szobafogság idején otthonunkból virtuálisan körbejárjuk Magyarországot – a ROAD MOVIE GUIDE Tillával című műsornak köszönhetően. További ingyenes programokat ebben a cikkben gyűjtöttünk össze.