Eláruljuk, hova érdemes utaznod, ha viszed a kutyádat is

Írta:
Drive Me Baby

Amikor a négylábú is velünk utazik – márpedig a trendek szerint egyre szívesebben visszük magunkkal a házi kedvenceket -, egyáltalán nem mindegy, hol szállunk meg. Persze ma már egyre több helyen van kutyabarát szállás. A Booking.com felmérésének köszönhetően az is kiderült, melyik országban van ezekből a legtöbb.

Kutyabarát szállás terén győztek az olaszok

Az eredmények szerint Olaszország a legkutyabarátabb hely Európában, itt van ugyanis a legtöbb kutyabarát szálloda. Olaszország után Oroszországban (10 800), Lengyelországban (8000), Horvátországban (7700) és Spanyolországban (6900) üzemel a legtöbb olyan szálloda, ahol szívesen látják az ebeket. A mennyiség azonban Olaszországban a minőséggel is összekapcsolódik: a harmadik legtöbb, kiváló minősítést kapott szálloda itt található. Ebből a szempontból Franciaország vezeti a listát 217 kiválóra értékelt szállodával. A második hely az Egyesült Királyságé (166).

Autós-kutyás utazásnál az sem mindegy, hol és hogyan ül a kutyus; fotó: 123RF

Ha autóval indulsz neki az útnak

Ha kocsival indulsz pihenni és az eb is veled tart, olvasd át cikkünket, amelyben a kutyák biztonságos szállításához adunk tippeket. Sajnos kevesen gondolnak arra, hogy a kutya megfelelő rögzítése nemcsak a kis kedvenc, de az utasok, sőt más autósok biztonságára is hatással van. Passzív biztonsági eszköz, például speciális hám vagy rögzített box szükséges –  biztonsági övcsattal ellátott hámokkal egészen úgy utazhat kedvenced, mintha éppen csak becsatoltad volna őt az autó övével. Kombi autóban a legjobb, ha nagyobb kedvencünknek a csomagtérben alakítunk ki egy külön rögzített ketrecet.

A kutya megfelelő rögzítése minden utas, sőt más autósok biztonságára is hatással van

Ebben a cikkben pedig azt jártuk körbe, hogy kutya mellé milyen kocsit válasszunk, hiszen nem minden autó egyformán alkalmas a négylábú családtagok szállítására.

Forrás: Turizmus Online

Drive Me Baby

Friss

  • Autók

Maserati kínai kézbe kerülhet? A BYD már európai gyárakat és legendás márkákat figyel

A kínai BYD már régen túlnőtt azon, hogy egyszerűen csak elektromos autókat gyártson. A vállalat…

2026. 05. 21.
  • Autók

Opel Mokka GSE Rally: brutális erővel érkezik az elektromos rali új királya

Az elektromos rali eddig sem volt unalmas, de az Opel és az ADAC most új…

2026. 05. 21.
  • Autók

Éjszakázás indul: sprinthétvégével tér vissza a Forma–1 Kanadában

Alig ért véget a 24 órás Nürburgring, három hét szünet után újra felbőgnek a motorok,…

2026. 05. 20.
  • Hírek

Gyorshajtunk és gyarkan álmosan vagy telefonozva vezetünk

Az egyre összetettebb globális beszállítói láncok miatt a termékek útja sokszor szinte láthatatlan a vásárlók…

2026. 05. 20.
  • Celeb

Zene, terápia, szabadság négy keréken: Péter Szabó Szilvi a volánnál

Péter Szabó Szilviről mindenki tudja, hogy az éneklés és a zene az élete középpontjában áll.…

2026. 05. 20.
  • Beauty

A polctól a forrásig – új szintre lép az átlátható vásárlás

Az egyre összetettebb globális beszállítói láncok miatt a termékek útja sokszor szinte láthatatlan a vásárlók…

2026. 05. 19.