noi_pilota
W series - autóverseny nőknek

Múlt hétvégén rajtolt el a W Series első futama. A versenysorozat egyik legfontosabb célja, hogy a női pilótáknak is esélyük legyen később eljutni az F1-be. Az első futamot a németországi Hockenheimben rendezték, a győztes a az angol nemzetiségű Jamie Chadwick lett.

Jamie-Chadwick
Jamie Chadwick nyerte a W Series első futamát (fotó: W Series)

A verseny ötletét a korábbi Forma-1-es pilóta, David Coulthard és a Red Bull világbajnok autóit is tervező Adrian Newey támogatja.

„Eddig csak azért nem voltak női sikerek a Forma-1 világában, mert erre a nőknek nem volt meg a lehetőségük. Hiszem, hogy a női tehetségek is megállják a helyüket a versenyben és ezzel előre mozdítják az egész sportágat.” – nyilatkozta David Couldhard.

„Lehetnek a nők is olyan jók, mint Lewis Hamilton? Nem tudom. De azt igen, hogy borzasztóan sok férfi versenyez a Forma-1-ben, aki közel sem olyan jó, mint Lewis” – mondta Couldhard a BBC-nek.

Coulthard, aki 1995 és 2003 között 13 F1-es futamgyőzelmet szerzett, tanácsadóként segíti a sorozatot, ahogyan Newey is, és mindketten segédkeztek a versenyzők képzési programjában.

Vivien-Keszthely
Keszthelyi Vivien (fotó: W Series)

A sorozat honlapjának beszámolója szerint harminc országból több mint százan jelentkeztek, közülük az első körben 55-nek maradt esélye a részvételre, köztük a 18 éves magyar versenyzőnőnek, Keszthelyi Viviennek. A végső mezőny 18 résztvevőből áll, Keszthelyi Vivien tartalék pilótaként jutott tovább.

F3 formaauto
W Series F3 formaautó

A szervezők a sorozat első idényében hat, egyenként 30 perces versenyt terveznek Európában, többségében korábbi Forma-1-es pályákon, a versenyautók pedig azonos teljesítményű, 1,8 literes motorral felszerelt Forma-3-as gépek lesznek. A W Series 1,5 millió euró összdíjazással indul jövő májusban, a díj eloszlik a mezőny résztvevői közt.

Forrás: W Series